Tygodnik DB2010

Stypendia i nagrody

W Mieroszowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów i nagród sportowych uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe w 2018 roku. Uroczystość ta stanowiła ważny punkt obchodów 45 Dni Mieroszowa i była ściśle związana z Dniem Dziecka.

Stypendia sportowe otrzymali Bartłomiej Szpargała oraz Piotr Garncarek, wychowankowie UKS Mieroszów, którzy godnie i na wysokim poziomie reprezentowali Gminę Mieroszów w biathlonie letnim i zimowym. Przyznano również nagrody sportowe, które otrzymali: Marcelina Bandurska, Dominika Bednarz, Natalia Czemarnik, Kajetan i Krzysztof Gorczyńscy, Jaśmina Koziatek oraz Tomasz i Kacper Skalscy. Stypendia i nagrody sportowe oraz listy gratulacyjne rodzicom nagrodzonych uczniów wręczali Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa Violetta Kopka. Burmistrz gratulował młodym zawodnikom osiągnięć sportowych, a trenerom podziękował za zaangażowanie oraz ogromny wkład w rozwój kultury fizycznej i popularyzacje sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Mieroszów, a także za osiągnięcia i sukcesy, które przyczyniają się do promocji gminy na arenie ogólnopolskiej. Życzył, by entuzjazm, zapał i chęć do pracy zawsze im towarzyszyły.

W tym dniu burmistrz Mieroszowa wręczył nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych w bieżącym roku szkolnym. Podziękował nauczycielom za mądre inspirowanie młodych ludzi do naukowych poszukiwań, sportowych zmagań, za kształcenie w uczniach ciekawości świata i chęci odkrywania różnych obszarów wiedzy.

Wydarzenie to miało miejsce na Stadionie Sportowym w Mieroszowie, a uczestniczyły w nim dzieci i młodzież ze wszystkich przedszkoli i szkół z terenu Gminy Mieroszów. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalowej. Po oficjalnej części uczniowie przystąpili do gier, zabaw i rozgrywek sportowych. Na koniec burmistrz Mieroszowa z okazji Dnia Dziecka złożył dzieciom życzenia oraz przekazał dla szkół i przedszkoli sprzęt sportowy.

(NG)

Podczas Dni Mieroszowa najlepsi uczniowie i sportowcy z Gminy Mieroszów oderali stypendia i nagrody ufundowane przez władze gminy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej