Porażka w debiucie

Michał Bartkowiak zadebiutował w piłkarskiej ekstraklasie. Były pomocnik Górnika Wałbrzych wystąpił w barwach Śląska Wrocław w wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów, przegranym przez Dolnoślązaków 0:2.
17-letni Michał Bartkowiak jest wychowankiem Górnika Wałbrzych. W minionym sezonie, w zespole Górnika, rozegrał 27 spotkań w II lidze, w których strzelił 3 gole. W sezonie 2012/2013 wystąpił w rundzie wiosennej w 5 meczach, w których strzelił dwa gole. Był bohaterem pamiętnego meczu z Chojniczanką Chojnice w Wałbrzychu, w którym najpierw w 90 minucie sprokurował rzut karny, a potem asystował przy wyrównującym golu Adriana Sobczyka i sam trafił do siatki, dzięki czemu grający w 9 wałbrzyszanie pokonali faworyzowany zespół Chojniczanki. Od kilku lat Michał Bartkowiak jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.
W przerwie między sezonami Bartkowiak podpisał kontrakt ze Śląskiem i w barwach nowego klubu zadebiutował w 4 kolejce ekstraklasy. Wałbrzyszanin na boisku w Bełchatowie pojawił się w 86 minucie, zastępując Flavio Paixao. Wrocławianie przegrali 0:2.