Tygodnik DB2010

Zbudują nowe mieszkania

W Bystrzycy Kłodzkiej odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego praw i obowiązków oraz ogólnych zasad współpracy gmin: Bystrzyca Kłodzka, Głuszyca oraz Szczawno-Zdrój w zakresie wspólnej realizacji przedsięwzięcia w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Porozumienie obejmujące zaprojektowanie, budowę, utrzymanie mieszkań na wynajem wraz z zapewnieniem finansowania w ramach pakietowego Projektu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego pod nazwą „Budowa mieszkań na wynajem w gminach Bystrzyca Kłodzka, Szczawno-Zdrój, Głuszyca w województwie dolnośląskim”. Wolę współpracy wyraziły wcześniej rady miejskie każdej z miejscowości. Liderem projektu jest Bystrzyca Kłodzka.

W Gminie Głuszyca powstaną 42 mieszkania na wynajem. Program Mieszkanie+ to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum od gminy. W zakres Programu wchodzą również dopłaty do czynszu – ma to pomóc w dostępności mieszkań dla osób o dochodach utrudniających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. Czynsze w Programie Mieszkanie+ oscylują w wysokości:

– przy opcji wynajmu: od 13,75 zł/m2 – 20,00 zł/m2 (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów);

– przy opcji wynajmu z dojściem do własności przez okres około  25 – 30 lat: 18,75 zł/m2 – 30,00 zł/m2.

(MC)

Włodarze Bystrzycy Kłodzkiej, Głuszycy oraz Szczawna-Zdroju podpisali porozumienie dotyczące budowy mieszkań w tych gminach (fot. B. Bieńkowski).

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej