Spałowani siatkarze

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych nie zagrają w przyszłym sezonie w I lidze! Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka przegrali decydujący mecz z SMS Spała 2:3, choć w piątym secie prowadzili 11:3…

Finałowy mecz turnieju w Rzeczycy, którego stawką był awans do I ligi, siatkarze Victorii PWSZ rozpoczęli fatalnie, przegrywając I seta 20:25, a drugiego aż 11:25. I to był pierwszy punkt zwrotny tego meczu, bo w dwóch kolejnych partiach wałbrzyszanie zagrali na swoim poziomie. I wygrali je: 25:19 i 25:20. Podbudowani tymi sukcesami, nasi zawodnicy w tie-breaku prowadzili do przerwy 8:2, a po zmianie stron nawet 11:3. I to był drugi punkt zwrotny niedzielnej konfrontacji z uczniami ze Spały. SMS zaczął odrabiać straty i doprowadził do remisu 13:13. Victoria PWSZ miała piłkę meczową przy stanie 14:13, ale… przegrała tego seta 15:17, a cały mecz 2:3!