Tygodnik DB2010

Otwarta droga

W Ratuszu Miejskim w Świebodzicach odbyło się spotkanie właścicieli gruntów położonych przy ul. Solnej z udziałem władz miasta: burmistrza Świebodzic Pawła Ozgi i zastępcy burmistrza Mariusza Szafrańca. Spotkanie miało na celu wyjaśnienie sytuacji, która w ostatnim czasie wzbudzała wiele emocji.

Przypomnijmy: przed kilkoma dniami środki masowego przekazu obiegła informacja o zamknięciu traktu leśnego użytkowanego przez turystów wędrujących do zamku Książ, do ruin zamku Cisy oraz rezydencji Ma Fantaisie należącej do księżnej Daisy.

– Sytuacja na tę chwilę nabrała zupełnie innego światła. Z zapewnień właścicieli wynika, że brama był zamknięta przez około dwadzieścia minut, w związku z prowadzonymi pracami remontowymi. Z informacji uzyskanych podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że remont, potrwa około dwóch lat i finalnie na tym pięknym, malowniczym terenie ma powstać kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, min. wyposażony w plac zabaw, staw i smażalnię. W związku z pracami teren ten – dla zachowania bezpieczeństwa – może być otaśmowany, a droga zamknięta tylko na krótki czas. Ma to związek z pracami ziemnymi i podłączeniem mediów. Podejmowane działania nie mają na celu stawiania przeszkód dla turystów. Wszystkich zaniepokojonych uspokajamy, śmiało na tę chwilę można planować spacery na tym odcinku – powiedział po spotkaniu burmistrz Paweł Ozga.

(WP)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej