Tygodnik DB2010

Rowery na topie

W piątek, 24 maja, odbędzie się IX sesja Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju. Wśród projektów uchwał jest uchwała o zmianach w budżecie gminy, a zmiany wiążą się m. in. z nowymi zadaniami inwestycyjnymi, które zaplanowała gmina.

Pierwsze z nich to opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół toru Four Cross na Słonecznej Polanie pod kątem szlaków rowerowych, szlaków do nordic walking i tras narciarstwa biegowego. Gmina zamierza skatalogować istniejące szlaki rowerowe, wytyczyć i oznakować nowe, a w dalszym etapie przygotowanie mapki w wersji papierowej i na stronach internetowych oraz umieścić je w systemach takich jak Strava, Garmin, Trailforks, Endomondo, itp. Nowością będą tzw. single tracki, czyli wąskie ścieżki do uprawiania kolarstwa górskiego.

 – Jest duże zainteresowanie tym tematem w Szczawnie, dlatego chcemy się z tym zmierzyć, zapraszając oczywiście zainteresowanych taką formą aktywności mieszkańców do konsultacji – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Gmina planuje także uruchomienie całodobowej wypożyczalni rowerów miejskich, w tym elektrycznych. Jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzone postępowanie przetargowe.

Równolegle gmina zleci koncepcje zagospodarowania góry Chełmiec na cele rekreacyjne. Na oba dokumenty przewidziano kwotę 35 000 zł.

Sporty rowerowe i związana z nimi aktywność to wizytówka miasta. W sierpniu na Słonecznej Polanie odbędą się duże imprezy z tym związane – mistrzostwa w randze Pucharu Świata 4x Pro Tour i Mistrzostwa Polski MTB. We wrześniu rozegrany zostanie finał Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz wyścig MTB XC Juniora Młodszego. W ubiegłym tygodniu odbyła się inspekcja toru na Słonecznej Polanie, na którym rozgrywane będą zawody four crossu – jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez sportowych w kraju. Tor jest ogólnie w bardzo dobrym stanie.

– Trzeba wykonać kilka usprawnień: przeprogramować bramkę startową do obowiązujących zasad, wymienić belkę na prostej startowej i poprawić wzmocnienie pierwszego wirażu. Poza tym wszystko jest w bardzo dobrym stanie – mówi Agnieszka Kunc-Mosoń, jedna z organizatorek zawodów

Prace naprawcze rozpoczną się niebawem. W inspekcji brali także udział: zastępca burmistrza Łukasz Kurjata, odpowiedzialny za obiekty sportowe Tomasz Malik oraz Tomasz Cichy, sędzia Międzynarodowy MTB i Przewodniczący Kolegium Sędziów PZKol.

(ABP)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej