Tygodnik DB2010

Seniorzy wybudują tor do boule

Wyjątkową aktywność przejawiają seniorzy ze Szczawna-Zdroju. Ich kolejna inicjatywą jest budowa bulodromu.

Po świątecznej przerwie w Cafe Galerii Ogród Sztuki w Szczawnie-Zdroju uczestnicy projektu „Senioralia cały rok” spotkali się na wykładzie poświęconym życiu niezwykłej kobiety, jaką była Zofia Galavani Potocki, która na salony weszła jako żona Józefa Witta, a po rozwodzie z nim jako trzecia żona Stanisława Szczęsnego Potockiego.

Takie spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 16:00. Z kolei w czwartki o 12:00 stowarzyszenie zaprasza na warsztaty kulinarne, podczas których można się nauczyć przyrządzać pyszne, niedrogie ale wykwintne potrawy – najbliższe zajęcia to kurczak w czerwonym winie z boczniakami.

Stowarzyszenie właśnie pozyskało pieniądze na budowę toru do gry w boule. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 – Dostaniemy 30.000 zł, to bardzo dobra wiadomość – cieszy się Grażyna Lelito-Dąbrowa, prezes stowarzyszenia.

Plac powstanie w niewielkiej odległości od Domu Senior-Wigor, w tzw. małym parku przy alejce zdrojowej w sąsiedztwie ulicy Kolejowej. Realizacja – przyszły rok.

Projekt „Senioralia cały rok” finansowany jest ze środków Uzdrowiskowej Gminy Szczawno Zdrój w ramach otwartego konkursu ofert oraz środków własnych Stowarzyszenia Ogród Sztuki.

Warto też dodać, że w co drugą sobotę w Cafe Galerii Ogród Sztuki Józef Wiłkomirski, były dyrektor Filharmonii Sudeckiej, wybitna osobowość o ogromnej wiedzy, spotyka się, by dzielić się ze słuchaczami ciekawymi historiami. Zapraszamy 1 czerwca o godz. 16:00 – będzie o historii literatury.

(ABP)

Szczawieńscy seniorzy regularnie spotykają się w Cafe Galerii Ogród Sztuki w Szczawnie-Zdroju.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej