Tygodnik DB2010

Czas na zdrowie

Gmina Świebodzice oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy po raz pierwszy zorganizowały w ratuszu miejskim w Świebodzicach akcję profilaktyczną pn. Nasze Zdrowie. Urząd miejski zamienił się w centrum porad, badań i konsultacji specjalistycznych, z których każdy mieszkaniec Świebodzic i okolic mógł skorzystać bezpłatnie.

W akcji wzięło udział kilkaset osób. Przed świebodzickim ratuszem stanęły dwa busy, wyposażone w specjalistyczny sprzęt do badania słuchu i profilaktyki osteoporozy. Ponadto w urzędzie miejskim każdy mógł skorzystać ze specjalistycznego badania wzroku, słuchu, wskazówek rehabilitantów i dermatologa, nauczyć się badać piersi, porozmawiać z dietetyczką oraz wykonać podstawowe badania m.in. poziomu cukru i cholesterolu.

– Bardzo dobra frekwencja podczas akcji „Nasze Zdrowie” oraz liczne rozmowy z mieszkańcami pokazały, że organizacja takich wydarzeń jest bardzo potrzebna – podkreśla burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, który zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby tego typu akcje wpisały się na stale w kalendarz wydarzeń miejskich. Jednocześnie wyraził uznanie dla świebodziczan za aktywny udział w akcji „Nasze Zdrowie”, co pokazało, że profilaktyka jest bardzo ważnym fundamentem niezależnie od wieku człowieka, a mieszkańcy Świebodzic są świadomi profilaktyki zdrowotnej. W akcję czynnie zaangażowali się sekretarz miasta Sabina Cebula, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Świebodzic Jan Klepiec oraz wiceprzewodniczący rady miejskiej Janusz Kościukiewicz. Nie tylko zachęcali mieszkańców do udziału, ale również sami skorzystali z badań. Partnerem akcji był SP ZOZ Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach.

(RED)

Urząd Miejski w Świebodzicach w trakcie akcji „Nasze Zdrowie” zmienił się w centrum porad, badań i konsultacji specjalistycznych.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej