Tygodnik DB2010

Ważne obchody

Mieszkańcy i włodarze Gminy Mieroszów uczcili Dzień Zwycięstwa, a także – w dniu ich święta – podziękowali strażakom za ich trud.

– Dzień Zwycięstwa to święto, które obchodzimy w wielu europejskich krajach. Utworzone zostało na pamiątkę zakończenia II wojny światowej. Dawniej, znane jako Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności, ustanowione w Polsce dekretem z 8 maja 1945 r., zatwierdzonym przez Krajową Radę Narodową, obchodzone było 9 maja. Obecnie Dzień Zwycięstwa obchodzimy 8 maja. Jest to święto państwowe. Uroczystości odbywają się w wielu miastach na terenie całego kraju. Świętować będą między innymi, również mieszkańcy Czech i Francji. 9 maja święto obchodzone jest w byłym bloku wschodnim. W naszej gminie również uczciliśmy ten wyjątkowy dla nas dzień – mówi Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

W Gminie Mieroszów obchodzono także Dzień Strażaka. Oficjalne uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji strażaków z Ochotniczej Straży  Pożarnej w Mieroszowie i Sokołowsku. W uroczystości uczestniczyli posłanka na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński, zastępca burmistrza Mariusz Pawlak oraz radni Rady Miejskiej Mieroszowa. Podziękowania za codzienną gotowość do niesienia pomocy będącym w potrzebie, za zaangażowanie i ofiarność podczas akcji ratowniczo – gaśniczych, za podnoszenie swoich umiejętności i skuteczność działań ratowniczych, mimo rosnących wyzwań i ciągle nowych zagrożeń, złożył strażakom burmistrz Andrzej Lipiński. W swoim wystąpieniu Agnieszka Kołacz – Leszczyńska również przekazała strażakom podziękowania za służbę i za gotowość do niesienia pomocy, do ratowania życia i mienia. Podczas uroczystości burmistrz wręczył okolicznościowe statuetki oraz listy gratulacje jako wyraz uznania dla dotychczasowych działań strażaków, za ofiarną służbę, trud i poświęcenie. A po wystąpieniach odbyło się poświęcenie pojazdów gaśniczych.

(RED)

Mieszkańcy Gminy Mieroszów podziękowali strażakom z OSP za codzienną opiekę.

Młodzież z włodarzami Gminy Mieroszów uczciła Dzień Zwycięstwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej