Tygodnik DB2010

Nowa tajemnica zamku Grodno

Podczas prac remontowo – konserwatorskich prowadzonych w zamku Grodno w Zagórzu Śląskim dokonano sensacyjnego odkrycia. W jednej ze sal odsłonięte zostały tajemnicze freski.

– Ich pochodzenie nie jest znane, ale przywodzą na myśl skojarzenia z tematyką kolonialną – jeden z nich ukazuje głowę z charakterystyczną fryzurą ciemnoskórego  mieszkańca Afryki. Wszystkie prace na zamku Grodno prowadzone są pod nadzorem konserwatora zabytków. Jest to dla nas zaskakujące odkrycie. To także dodatkowy atut naszego nowego przedsięwzięcia. Komnata, w której odkryto freski, będzie przystosowana do trójwymiarowej prezentacji życia nietoperzy, a więc oprócz latających obok nas nietoperzy będziemy mogli również podziwiać historyczne malowidła – mówi Wójt Gminy Walim Adam Hausman.

Gmina Walim realizuje w Zagórzu Śląskim projekt “Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej “Choina” i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim”. Jest to projekt realizowany w trzech etapach: budowa budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego wraz z infrastrukturą techniczną zlokalizowanego w Zagórzu Śląskim; rozbiórka i budowa kładki dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim; przebudowa pomieszczeń poddasza zamku Grodno z adaptacją na Centrum Bioedukacji Multimedialnej w Zagórzu Śląskim.

(AM)

Podczas prac odkryte zostały nieznane freski na zamku Grodno.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej