Tygodnik DB2010

Jadłodzielnia w Jedlinie-Zdroju

W Jedlinie-Zdroju została otwarta „Jadłodzielnia”. Warto podkreślić, że jest to pierwsza „Jadłodzielnia” w Powiecie Wałbrzyskim. Uruchomienie „Jadłodzielni” to inicjatywa Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju.

Jedlińska „Jadłodzielnia” znajduje się przy ulicy Piastowskiej 12, przy sklepie „Kupiec”. Punkt ten powstał z myślą o tym, aby nie marnować żywności, tylko się nią dzielić. Każdy może w niej zostawić żywność, której nie potrzebuje (zwracając oczywiście baczną uwagę na termin przydatności do spożycia), a każdy potrzebujący może z „Jadłodzielni” wziąć te produkty, które są mu potrzebne. Oprócz nadwyżek żywnościowych pochodzących ze sklepów, produktów zakupionych i nie spożytkowanych, w „Jadłodzieli” można też zostawić potrawy przygotowane w domu – na przykład zupy czy dżemy. Muszą być one jednak dokładnie opisane z uwzględnieniem daty przydatności do spożycia. Szczegółowy regulamin opisujący co można zostawić, a czego umieszczać tam nie można znajduje się w „Jadłodzielni”.

  – Jak przystało na jedlinian, obserwujemy dobre praktyki w Polsce i w całej Europie. Pani kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej natchnęła nas ideą, żeby w naszym miasteczku także zbudować „Jadłodzielnię”. Przy pomocy wielu przedsiębiorców, którzy pomogli zbudować i wyposażyć ten punkt udało się uruchomić „Jadłodzielnię”. Idea tego przedsięwzięcia jest taka, żeby nie marnować pożywienia. W naszym społeczeństwie jest wiele osób, które mają się czym dzielić i jest bez wątpienia wiele osób, które potrzebują takiej pomocy. Pracownicy Opieki Społecznej będą dbali o to, żeby ta żywność była właściwa, zgodna z regulaminem – powiedział podczas otwarcia Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

(KS)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej