Tygodnik DB2010

Sebastian Drapała zawiesił członkostwo w Porozumieniu

Zastępca Burmistrza Boguszowa – Gorc Sebastian Drapała, który uczestniczył w XXIV Babskiej Biesiadzie Combrowej podjął decyzję o zawieszeniu członkostwa w Partii Porozumienie Jarosława Gowina. W ubiegłym tygodniu władze okręgowe PiS w Wałbrzychu wykluczyły z tej partii Wicestarostę Powiatu Wałbrzyskiego Iwonę Frankowską, co jest następstwem publikacji w ogólnopolskich środkach masowego przekazu na temat udziału wicestarosty i zastępcy burmistrza Boguszowa-Gorc w XXIV Babskiej Biesiadzie Combrowej, która 28 lutego 2019 r. odbyła się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Witold w Boguszowie-Gorcach. W publikacjach tych pojawiły się informacje, że podczas tej corocznej imprezy wystąpił striptizer, a wicestarosta bawiła się w stroju zakonnicy.

– Informuję, że z dniem 19 marca 2019 r., zgodnie z paragrafem 14, rozdział 2 Statutu partii, zawieszam swoje członkostwo w Partii Porozumienie Jarosława Gowina. Powodem mojej decyzji jest troska o dobre imię Porozumienia. W ostatnich dniach moja osoba stała się obiektem nieuprawnionych ataków i manipulacji medialnych, mających na celu zdyskredytowanie mojej osoby jako Zastępcy Burmistrza Miasta Boguszów – Gorce. Manipulacje te, są efektem działań przeciwników politycznych, starających się o odzyskanie władzy w mieście Boguszów – Gorce, utraconej po wielu latach w ostatnich wyborach samorządowych. Nie mogąc się z tym pogodzić, osoby te zmanipulowały informacje o imprezie pn. „Babski comber”, odbywającej się od 24 lat w naszym mieście i mającej charakter balu kostiumowego. Było to wydarzenie organizowane przez spółkę prawa handlowego, biletowane i o zamkniętym charakterze. Nieprzychylne naszemu ugrupowaniu media opisały nieprawdziwie, że jest to impreza partyjna czy też samorządowa, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury i finansowana ze środków publicznych, co jest oczywistą nieprawdą. Pomimo, że bawiło się na niej ponad 100 pań, osób prywatnych i bezpartyjnych, wykorzystano moją obecność do tytułowania artykułów, iż była to impreza polityczna z udziałem polityków PiS i Porozumienia. Wykorzystano też fakt, iż byłem po raz pierwszy na tego typu imprezie i nie zostałem poinformowany, że atrakcją wieczoru był przygotowany przez organizatorów pokaz tańca, w wykonaniu roznegliżowanego mężczyzny. Po ukazaniu się tych nieprawdziwych doniesień medialnych, natychmiast wysłałem do redakcji, które opublikowały niezgodne z prawdą artykuły, żądania sprostowania i zamieszczenia stosownych przeprosin.

Obecnie, od 20.12.2018 r., w związku z długotrwałą nieobecnością Burmistrza Miasta Boguszowa – Gorce, na mocy Ustawy o Samorządzie Gminnym, sprawuję obowiązki Burmistrza Miasta. Jednocześnie jestem obiektem regularnych ataków przeciwników politycznych, którzy wszelkimi sposobami próbują zdyskredytować moją osobę w oczach mieszkańców miasta i opinii publicznej, licząc na odzyskanie władzy w przedterminowych wyborach.

Pomimo, iż wszystkie moje działania są zgodne z prawem, jak również nie czując się w żaden sposób winny zaistniałej w ostatnim tygodniu burzy medialnej, to jako osoba odpowiedzialna, mając na uwadze dobre imię Porozumienia Jarosława Gowina, postanawiam zawiesić członkostwo w partii na czas do wyjaśnienia wszelkich kwestii związanych doniesieniami i zarzutami medialnymi, w których pojawia się moje nazwisko – napisał w oświadczeniu Sebastian Drapała.

(RED)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej