Tygodnik DB2010

Utrudnienia w urzędzie

Budowa windy w budynku Urzędu Miasta w Szczawnie-Zdroju przebiega zgodnie z harmonogramem prac. Ale zakres prac wymusił zmianę godzin pracy szczawieńskiego magistratu.

Winda zostanie dobudowana do budynku szczawieńskiego ratusza od strony ulicy Pocztowej. Została już zamontowana kabina windy, a jej wyporność oraz solidność montażu osobiście skontrolował burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk. W ramach zadania realizowana jest także budowa toalety dla osób niepełnosprawnych i poprawiana jest instalacja wodno-kanalizacyjna. Poza tym – w ramach ochrony przeciwpożarowej – zostaną obudowane schody oraz przebudowane i zmodernizowane pomieszczenia archiwum wraz z kilkoma pomieszczeniami administracyjnymi.

Inwestycja ma na celu zwiększenie dostępu do urzędu mieszkańcom miasta, usunięcie barier architektonicznych uciążliwych dla osób niepełnosprawnych i wprowadza ułatwienia w załatwianiu formalności administracyjnych. Obiekt jest zabytkiem dlatego na wszystkich etapach inwestycji jest pod szczególnym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W budynku urzędu jest dużo kurzu, hałasu i innych utrudnień spowodowanych robotami, za które przepraszamy. W związku z tymi uciążliwościami do 28 lutego nasz urząd pracuje w godz. 7.00 – 14.30 – informuje burmistrz Marek Fedoruk.

Zakończenie realizacji zadania przewidziane jest na 30 kwietnia 2019 roku. Wartość inwestycji wynosi 675 tys. zł, a źródło jej finansowania to budżet Uzdrowiskowej Gminy Szczawno-Zdrój.

(AG)

Prace przy budowie windy powinny zakończyć się 30 kwietnia tego roku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej