Tygodnik DB2010

Szczawieńskie Spotkania Artystyczne

Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju zainaugurował nowy cykl comiesięcznych spotkań z twórcami – poetami, muzykami, malarzami, dla których sztuka jest jednym ze sposobów komunikowania się ze światem.

Wieczory w Sali Kameralnej służyć będą nie tylko prezentacji ich dorobku, ale także integracji środowiska artystycznego wokół szczawieńskiego teatru. Cykl wydarzeń został objęty patronatem przez Burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka. Gościem pierwszego wieczoru, nowego pomysłu programowego dyrektor teatru Marzeny Sobczyk – Szczawieńskie Spotkania Artystyczne – był muzyk i poeta Włodzimierz Brzeziński.

Włodzimierz Brzeziński na co dzień jest skrzypkiem w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, ale gra też na gitarze, pisze wiersze i satyry. Z każdej strony zaprezentował się publiczności podczas spotkania w Teatrze Zdrojowym. Podobały się refleksyjne wiersze autora z zadumą nad urokiem świata, przemijaniem, relacjami z ludźmi. Rozbawiły słuchaczy teksty satyryczne pokazujące dystans autora do codzienności i do samego siebie. Najbardziej chyba jednak podobały się piosenki poetyckie i ballady, które śpiewał akompaniując sobie na gitarze.

(AG)

Włodzimierz Brzeziński zainaugurował Szczawieńskie Spotkania Artystyczne (fot. Kazimierz Kozakiewicz).

Uczestnicy konkursu kolęd i pastorałek z organizatorami i jurorami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej