Tygodnik DB2010

Pasje łączą pokolenia

Fundacja Edukacyjno – Społeczna „Polny Kwiat” z gminy Stare Bogaczowice złożyła projekt „Pasje łączą pokolenia” do Programu Działaj Lokalnie, ktróry realizowany jest za pośrednictwem Stowarzyszenia Kulturalno – Społecznego „Granica” z Lubawki. Gminne Centrum Edukacyjno – Społeczne jest partnerem Fundacji w tym projekcie.

 

SONY DSC

 

 

 

 

 

Fundacji udało się pozyskać na ten cel ponad 5 tys. złotych. Głównym celem zadania jest poprawa jakości życia społeczno – kulturalnego młodzieży i osób starszych, przez udział w warsztatach z rękodzieła ludowo – artystycznego. Celami szczegółowymi zadania są: zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży i osób starszych w sposób kreatywny, pożyteczny i aktywny, poprawa sprawności manualnej młodzieży i osób starszych, rozwijanie u nich kreatywności i otwartości na piękno sztuki, integracja młodzieży z osobami starszymi. Dobrem wspólnym będzie nawiązanie pozytywnych relacji młodzieży z osobami starszymi oraz wzrost szacunku młodych do osób starszych.

– W ramach projektu odbędą się warsztaty z rękodzieła, dzięki którym uczestnicy nauczą się m.in. wykonywać biżuterię z filcu i lnu, pamiątki i ozdoby z decoupage, haftu wstążeczkowego. Na zakończenie, podczas Targów Lokalnej Twórczości, będzie możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, a także poznania osób z pasjami z ościennych gmin. Wspólnie spędzony czas powinien zaowocować nowymi znajomościami i umiejętnościami, będzie możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń międzypokoleniowych. Zadanie będzie realizowane w okresie wrzesień – grudzień 2014 roku w budynku Gminnego Centrum Edukacyjno – Społecznego w Starych Bogaczowicach. Pierwsze zajęcia odbyły się już 16 i 17 września. Były to warsztaty haftu wstążeczkowego w GCES – mówi Agnieszka Lechowicz, specjalista do spraw edukacji społecznej Gminnego Centrum Edukacyjno – Społecznego w Starych Bogaczowicach.

(RED)

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej