Tygodnik DB2010

Co w lesie piszczy?

Co w lesie piszczy?Projekt Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie pn. „Co w lesie piszczy?” laureatem IX edycji konkursu Funduszu Toyoty 2019!

16 stycznia 2019 r. w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Wałbrzychu odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami IX edycji Funduszu Toyoty – Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat, który został stworzony przez Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. w Wałbrzychu w celu wspierania inicjatyw lokalnych, które mają przynieść korzyści lokalnej społeczności oraz trwałą, fizyczną zmianę w otoczeniu. W 2019 r. wspierane są następujące dziedziny: ekologia, sport i promocja zdrowego trybu życia, edukacja techniczna, bezpieczeństwo na drogach poprawa mobilności/swobody przemieszczania się. Maksymalna kwota dotacji wynosiła 20 000,00 zł.

– Miło nam poinformować, że wniosek złożony przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie zajął I miejsce i otrzyma dotację w wysokości 19 778,40 zł na realizację projektu „Co w lesie piszczy?”. Symboliczne czeki zostały wręczone przez prezesa Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. w Wałbrzychu – Eiji Takeichi. Nasz projekt ma na celu zagospodarowanie terenu przyległego do Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie, na którym ma powstać skrawek lasu, ukazujący życie zwierząt i roślin z bliska. Projekt przewiduje zakup 4 przyrządów edukacyjnych oraz własnoręczne wykonanie elementów krajobrazu leśnego. Beneficjentami projektu będą dzieci ze szkół i przedszkola z terenu Gminy Mieroszów oraz mieszkańcy Gminy Mieroszów. Realizacja projektu rozpocznie się wiosną 2019 r. Uroczyste otwarcie przewidziane jest na czerwiec 2019 r. – wyjaśniają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie.

(RED)

Wniosek złożony przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie zajął I miejsce i otrzyma dotację w wysokości 19 778,40 zł.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej