Tygodnik DB2010

Rekordowa orkiestra

RPodczas licytacji emocje były ogromne. Wałbrzyszanie pokazali wielkie serce, padały rekordowe sumy. Złote werduszko zostało wylicytowane za 3500 zł, dwie lalki z Teatru Lalki i Aktora za łączną kwotę 6500 zł, lampa industrialna za 1000 zł, Wieża Anna w Szczawnie-Zdroju za 800 zł, pakiet upominków od gwiazdy wieczoru zespołu Nullizmatyka za 500 zł.

W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, oprócz koncertów zespołów nIEBO i Nullizmatyka była również zbiórka krwi (udało się zebrać ponad 16 litrów życiodajnego płynu), profilaktyka zdrowia i urody, animacje i zabawy dla dzieci, warsztaty robotyki, tyrolka, nauka jazdy samochodem, psy ratownicze.

Wałbrzych grał w Starej Kopalni, w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Na specjalistyczne badania zaprosiła także Przychodnia Zdrowia Piaskowa Góra, a wolontariusze zbierali pieniądze także w Muzeum Porcelany, zamku Książ i Rybnicy Leśnej.

Koncertowanie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zaczęło się już 12 stycznia meczem ligowym siatkarek MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych z AZS AWF Piko Sport Wrocław. Efektem imprezy są także niezliczone zdjęcia dostępne na facebookowej stronie WOK-u, który gorąco dziękuje wolontariuszom.

(AR)

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu w Starej Kopalni (fot. Waldemar Łomża).

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej