Tygodnik DB2010

Żywe Betlejem

W czasie minionych świąt Bożego Narodzenia  w Głuszycy ponownie otwarto „Żywe Betlejem”.  Plac wokół  kościoła pw. Chrystusa Króla w Głuszycy tworzył jedną z największych w Polsce żywych szopek. Licznie przybywający goście mogli  choć na chwilę przenieś się w czasy narodzin Jezusa Chrystusa i poczuć niezwykłą świąteczną atmosferę. „Żywe Betlejem” w Głuszycy można jeszcze będzie odwiedzić  6 stycznia 2019 r. w godz. 16.00-19.00.

Zagrody pełne zwierząt  oraz drewniane chaty z aktorami wykonującymi tradycyjne domowe czynności, a także kuźnia kowala, warsztat wikliniarza czy stolarza tworzyły niezwykły klimat miejsca narodzin  Jezusa. Na zgłodniałych i spragnionych przybyszy czekała gospoda serwująca ciepłe napoje i posiłki. W centrum „Żywego Betlejem” znajdowała się uboga stajenka, w której przebywała Święta Rodzina z Dzieciątkiem Jezus.

Proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy ks. Sławomir Augustynowicz, burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz  Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit składają serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które w okresie przedświątecznym i podczas samego Bożego Narodzenia z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem pomagały w zorganizowaniu głuszyckiego przedsięwzięcia.

Organizatorzy wydarzenia : parafia Chrystusa Króla w Głuszycy, Gmina Głuszyca, Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

(SJ)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej