Tygodnik DB2010

Uczniowie z rzemieślnikami – na święta dla kotów i psów

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu pod kierunkiem rzemieślniczki Wioletty Wawryszuk uszyli zabawki dla kotów i psów.

Te nietypowe lekcje rzemieślnicze zorganizowała Fundacja Wałbrzych 2000 w ramach projektu #RzemiosłoNoweRozdanie, którego celem jest popularyzacja zawodów rzemieślniczych i promowanie produktów i usług dolnośląskich rzemieślników. Dzieci i młodzież uczestniczyły już w warsztatach ceramicznych w Dzierżoniowie, zakładania i pielęgnacji lasu w słoiku – w Wałbrzychu i dekorowania pierników – w Świeradowie-Zdroju. Podczas takich warsztatów mistrzowie pokazują swoje rzemiosło, ale także dzielą się umiejętnościami z uczniami.

W Walimiu podczas warsztatów powstały miękkie zabawki dla psów i kotów, wypełnione silikonowymi kulkami, zaopatrzone w grzechotkę lub piszczałkę. Uczniowie mieli okazję nauczyć się szycia i samodzielnego wykonywania drobiazgów dla swoich zwierząt.

– Nasza szkoła wspiera Schronisko dla Zwierząt w Wałbrzychu – mówi Małgorzata Jarczok, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu – dlatego zorganizowanie lekcji rzemieślniczych, podczas których uczniowie poznali rzemiosło i samodzielnie wykonali zabawki dla zwierząt, było interesującym i praktycznym doświadczeniem. Tym bardziej, że uszyte zabawki, wraz z zebraną karmą, jeszcze przed świętami przekażemy do schroniska – dodaje.

Wałbrzyska rzemieślniczka Wioletta Wawryszuk (https://vaver.pl) szyje nie tylko zabawki dla zwierząt, ale także kolorowe i unikalne smycze, obroże, kocyki czy legowiska. I swojego rzemiosła chętnie uczyła podczas warsztatów w Walimiu.

Więcej informacji: www.rzemioslonowerozdanie.pl

Materiał przygotowany w ramach projektu #RzemiosłoNoweRozdanie realizowanego przez Fundację Wałbrzych 2000 na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Warsztaty w Walimiu (fot. Krzysztof Wilma).

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej