Tygodnik DB2010

Będą zarzuty dla burmistrza Boguszowa – Gorc?!

– Potwierdzam informację o zatrzymaniu burmistrza Boguszowa–Gorc – powiedział Tygodnikowi DB 2010 Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. – Ze względu na konieczność wykonania dodatkowych czynności, podejrzany dopiero w piątek zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie o godz. 8.30 rozpocznie się przesłuchanie. Do czasu postawienia zarzutów nie mogę powiedzieć nic więcej – dodał.

Dziś ratuszu w Boguszowie-Gorcach policjanci przez wiele godzin wykonywali czynności sprawdzające. Śledczy pracowali nawet po godzinie 16.00.

Przypomnijmy: do zatrzymania burmistrza Boguszowa-Gorc doszło 19 grudnia po południu w ratuszu miejskim. Według nieoficjalnych Samorządowiec został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu w Urzędzie Miejskim w Boguszowie – Gorcach. Według nieoficjalnych informacji, Jacek C. został przyłapany na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej od jednego z przedsiębiorców działających na terenie Boguszowa-Gorc. Prawdopodobnie było to w sumie 50 tys. zł.

O sprawie informowaliśmy w środę jako pierwsi: http://db2010.pl/?p=14332

Robert Radczak

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej