Tygodnik DB2010

Wspólnie dla Niepodległej!

W

Uczniowie i grono pedagogiczne Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju z wielką radością i entuzjazmem przedstawiają efekty kończącego się projektu „Wspólnie dla Niepodległej!”, na którego realizację pozyskano środki finansowe z programu grantowego Fundacji Banku Santander.Działania miały na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie wykonali kartkę okolicznościową, która wraz z listem z pozdrowieniami i zaproszeniem do wspólnych obchodów jubileuszu  i wspólnego zaśpiewania hymnu została wysłana do polskich szkół za granicą oraz do polskich placówek dyplomatycznych.

– Odpowiedziały nam polskie szkoły z Czech, Hiszpanii, Islandii, Chin, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Francji, Szwecji,Holandii oraz Argentyny oraz polskie ambasady i konsulaty w Lizbonie, Berlinie,Charkowie, Pradze oraz biuro przy ONZ w Genewie przesyłając zdjęcia i filmy z obchodów jubileuszu. Wzruszający dla wszystkich był list z polskiej szkoły w Ułan-Ude, położonej na dalekiej Syberii, która jest niezwykłą szkołą, ponieważ uczęszczają do niej uczniowie w wieku od 6-82 lat i gdzie kultywowana jest polska tradycja i obyczaje, nauczany jest język polski, historia i geografia Polski.Swoje podziękowania i życzenia przekazała także Kancelaria Prezydenta RP,Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Rzecznik Praw Dziecka – opowiadają z dumą o efektach tej inicjatywy jej organizatorzy.

Przed uczniami i nauczycielami ostatni etap projektu – przygotowanie wystawy zdjęć prezentującej obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na świecie.

– Społeczność szkolna podkreśla, że dzięki podjętym inicjatywą można poczuć dumę z bycia Polakami oraz jedność w tak ważnym dla kraju dniu 11 listopada – podkreślają inicjatorzy akcji.

(MM)

Uczniowie i grono pedagogiczne Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju podsumowali projekt „Wspólnie dla Niepodległej!”.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej