Tygodnik DB2010

Zmiana władzy?

Ewa Dorosz zdecydowaną faworytką wyborów na burmistrza Głuszycy – tak wynika z sondażu przeprowadzonego 30 sierpnia przez portal walbrzych4you.pl. Badanie preferencji wyborczych zostało przeprowadzone z udziałem 768 mieszkańców Głuszycy.

sondaz gluszyca procentowo

 

 

 

 

Badanie preferencji wyborczych mieszkańców Głuszycy odbyło się przed marketem Biedronka przy ul. Grunwaldzkiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie głuszyckiego targowiska. W ankiecie wzięło udział 768 osób i w tym gronie przeważały kobiety (483 osoby). Znaczącą grupę społeczną stanowili emeryci i renciści (39%), po drugiej stronie uplasowali się uczniowie i studenci (zaledwie 6%).

Ankieterzy pytali mieszkańców miasta na kogo oddadzą głos w zaplanowanych na 16 listopada bieżącego roku wyborach samorządowych. I choć dziś jeszcze nie ma listy oficjalnie zarejestrowanych kandydatów na stanowisko burmistrza Głuszycy, to ankieterzy pytali o osoby najczęściej wymieniane przez mieszkańców, jako potencjalni następcy urzędującej burmistrz Alicji Ogorzelec. Najczęściej wskazywana była Ewa Dorosz (308 głosów), a potem: urzędująca burmistrz Alicja Ogorzelec (119 głosów), dyrektor Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy Monika Bisek – Grąz (92 głosy), powiatowa radna oraz właścicielka Centrum Nieruchomości i Transportu Beata Żołnieruk (78 głosów) i dyrektor Zespołu Szkół Energetyk w Wałbrzychu Roman Głód (77 głosów). Co ciekawe, aż 94 osoby były niezdecydowane.

– Choć ankietowani mieli możliwość wpisania innego kandydata spoza listy, to tylko jeden z nich wpisał: „tajemnica”. Co nie wyklucza, że również mógłby głosować na kogoś z listy zaproponowanej przez portal walbrzytch4you.pl. Potwierdza to, że wyszczególnieni przez nas kandydaci wyczerpują listę i wśród nich znajduje się przyszły burmistrz Głuszycy. W badaniu preferencji wyborczych wyklarował się zdecydowany lider, ale walka o drugie miejsce jest wciąż otwarta. Pojawia się pytanie: czy dojdzie do drugiej tury wyborów? – mówią organizatorzy badania w Głuszycy.

Pełne wyniki sondażu dostępne są na portalu walbrzych4you.pl.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej