Tygodnik DB2010

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Utrudnienia w centrum

W związku z organizowanymi przez Urząd Miejski w Wałbrzychu uroczystymi obchodami 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, 11 listopada w godzinach od 10.45 do 14.00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w centrum miasta. W godzinach tych kolumna uczestników uroczystości poruszać się będzie następującymi ulicami: Gdańska, Rynek, Moniuszki do Kościoła p.w. św. Aniołów Stróżów, następnie Moniuszki, Rynek, 1 Maja przed Pomnik Niepodległości. Po uroczystościach oficjalnych, w godz. od 14.00 do 15.00 w Rynku odbędzie się rekonstrukcja historyczna. – Prosimy wszystkich mieszkańców Miasta o wyrozumiałość i zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach – mówi Arkadiusz Grudzień, rzecznik prezydenta Wałbrzycha.

 

Dla Niepodległej

 

Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Centrum Kultury- MBP w Głuszycy zapraszają do udziału w gminnych uroczystościach upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości.

 

– Pragnę bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału w niezwykle ważnym wydarzeniu dla nas Polaków. Zachęcam do wspólnego, rodzinnego świętowania setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. W przeddzień rocznicy w Głuszycy rozpoczynamy świętowanie aktywnie i „na sportowo”. Proponujemy wspólny przemarsz z kijkami oraz rajd rowerowy zakończony przy Podziemnym Mieście Osówka. Prosimy o zabranie ze sobą biało-czerwonych gadżetów. Start zaplanowany jest w Parku Jordanowskim o godz. 10. W niedzielę 11 listopada uroczystości rozpoczynamy mszą św. w kościele pw. NMP Królowej Polski i złożeniem kwiatów przy Pomniku Solidarności przy ul. Grunwaldzkiej. Popołudniowa uroczysta gala z recitalem największych przebojów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów przewidziana jest w sali widowiskowej Centrum Kultury w Głuszycy – informuje burmistrz Roman Głód.

Program Gminnych Obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Głuszycy:

10.11. 2018 (sobota)

godz. 10.00 – Niepodległościowy Rajd Rowerowy oraz Jesienny Marsz Nordic Walking, start: Park Jordanowski.

11.11. 2018 (niedziela)

godz. 11.30. Msza Św. za Ojczyznę, kościół NMP Królowej Polski w Głuszycy.

godz. 12.50 Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Solidarności, ul. Grunwaldzka.

godz. 17.00 „Dla Niepodległej”- uroczystość w sali widowiskowej CK-MBP, „Piosenka jest dobra na wszystko” – recital najpopularniejszych piosenek Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Roberta Delegiewicza oraz artystów Agencji Wartki, ul. Grunwaldzka 26.

(SJ)

 

Niepodległość ze smakiem

 

Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój zaprasza na obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2018 r. – Po części oficjalnej zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu „Niepodległość uczcić ze smakiem Jedliny”- zachęca burmistrz Leszek Orpel.

 

Oficjalne uroczystości rozpocznie o godz. 11.30 msza święta w intencji ojczyzny w kościele p.w. Trójcy Świętej przy ul. Piastowskiej. O godz. 12.30 odbędą się miejskie uroczystości 100-Lecia Odzyskania Niepodległości przy obelisku na ul. Akacjowej, a na godz. 13.00 zaplanowany został występ artystyczny „Dla Niepodległej” w kościele przy ul. Jana Pawła II. A o godz. 19.00 rozpocznie się zabawa niepodległościowa w Restauracji CieKawa (wstęp 5 zł, dla każdego ciastko).

– Zapraszamy także do wzięcia udziału w wydarzeniu „Niepodległość uczcić ze smakiem Jedliny”. Jedlińscy restauratorzy przygotowali wyjątkowo smaczny sposób na uczczenie 100. rocznicy obchodów odzyskania niepodległości. Gorąco zachęcamy do degustacji niepodległościowych potraw z okazji 11 listopada. Warto tego dnia wraz z rodziną wybrać się na świąteczną promocję kulinarną, która proponuje bogatą ofertę dań na terenie naszego miasta – dodaje w imieniu organizatorów akcji Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

 

Mięsiwa staropolskie piłsudskiego / rozgrzewające zupy / „polska przystawka” gratis

Agroturystyka Zacisze Trzech Gór

  1. Pokrzywianka 10

tel. 74  885 52 38, kom. 502 771 888, www.jedlina-zdroj.com.pl

 

Zupa krem biało-czerwony / gęsina na świętego marcina: gęś faszerowana borowikami podawana na puree z ciecierzycy z sosem kremowym i warzywnym ratatouille

Hotel Jedlinka

  1. Zamkowa, tel. 74 847 49 00

www.hoteljedlinka.pl

 

Tort „odwrócona flaga” / biało-czerwone desery

Kawiarnia Słodkie Sny

  1. Poznańska 34

kom. 502 679 481

 

Niepodległościowy biało-czerwony  barszcz

Oberża PRL

  1. Kłodzka 81

tel. 74 844 35 13

www.oberza-prl.pl

 

Szarlotka dla niepodległej / biało-czerwone  dania w menu

Restauracja Ciekawa

  1. Plac Zdrojowy 4

kom. 516 988 516

 

Teatr Zdrojowy zaprasza

Uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości – 11.11 o godz. 19.00. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej, Radosław Droń – dyrygent, Krystyna Swoboda – prowadzenie koncertu. W programie utwory W. Kilara, W. Kazaneckiego, G. Verdiego, B. Smetany i innych.

 

Uczczą 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

W najbliższy weekend Gmina Stare Bogaczowice będzie świętowała setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości zaczną się już w piątek. Tego dnia o godz. 16:00 odbędzie się uroczysta akademia patriotyczna w Szkole Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Młodzież przygotowała liczne występy artystyczne oraz bogaty repertuar muzyczny. W niedziele uroczystości kontynuowane będą w Kościele Świętego Józefa Oblubieńca NMP Stare Bogaczowice. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 11:00, odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu muzyków z Filharmonii Sudeckiej. Po Mszy, biało-czerwony przemarsz uda się pod szkołę, gdzie zasadzony zostanie „Dąb Pamięci”.

 

100 lat Krainy Sowiogórskich Tajemnic

Święto Odzyskania Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt narodowych, obchodzonym co roku 11 listopada dla upamiętnienia dnia, w którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Zapraszamy mieszkańców Gminy Walim 11 listopada 2018 r. na uroczystość obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W programie: godz. 12:30 – uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Jadwigi w Walimiu; godz. 14:00 – miejsce: sala kinowa Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu: uroczysta akademia uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu; rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego „Polska Niepodległa” oraz na prezentację multimedialną „100 lat Krainy Sowiogórskich Tajemnic”; prezentacja filmu „Ludzie z klisz”; godz. 15:00 – miejsce: sala bankietowa Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu; otwarcie wystawy zdjęć śp. Filipa Rozbickiego „100 zdjęć na 100-lecie Niepodległości”.

(RED)

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej