Tygodnik DB2010

Młodzi projektanci dla dolnośląskich rzemieślników

Główne nagrody w konkursie Fundacji Wałbrzych 2000 ogłoszonym w ramach projektu #RzemiosłoNoweRozdanie, zdobyły dwa zespoły kreatywne: Sylwia Wasilik i Maja Żurawek oraz Mateusz Owsiany i Kacper Poprawa.

 

Celem konkursu było przygotowanie przez młodych projektantów – uczniów, studentów w wieku do 26 lat – elementów promocyjnych takich jak np. logo, ulotka, folder, www itp. dla wybranych rzemieślników i we współpracy z nimi. Najlepsze prace zostały wykonane dla zakładu fryzjersko-kosmetycznego ELDAMO i cukierni Carolin & Simon.

Sylwia Wasilik i Maja Żurawek przygotowały wspólnie z właścicielką ELDAMO projekty logo, ulotki, wizytówki i strony www oraz komplet zdjęć do wykorzystania we wszystkich działaniach promocyjnych. Mateusz Owsiany i Kacper Poprawa nakręcili dla cukierni film promocyjny, zrobili zdjęcia produktów, przygotowali projekt logo i nowego fanpage’a.

– Poprzez poznanie historii firmy Pana Sergiusza Siemionko – opowiada Kacper Poprawa – mogliśmy rozbudowywać nasz projekt. I bardzo się w to wkręciliśmy.

Inicjatorką konkursu i programu wsparcia rzemiosła na Dolnym Śląsku jest Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

– Naszym celem jest rozwój rzemiosła dolnośląskiego poprzez promocję zawodów rzemieślniczych, regionalnych produktów i rękodzieła oraz animację działań na rzecz zwiększania popytu na produkty i usługi rzemiosła. Konkurs to tylko jeden z elementów projektu #RZE, ale bardzo istotny, bo łączy tradycyjne rzemiosło z nowym podejściem młodych projektantów. Cieszę się, że prace powstałe w wyniku konkursu mają oryginalną wartość praktyczną, estetyczną, funkcjonalną, a także innowacyjną – podsumowuje Pani Marszałek.

#RzemiosłoNoweRozdanie, sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego jest kontynuacją ubiegłorocznej kampanii informacyjno-promocyjnej rzemiosła, którą prowadziła Fundacja Wałbrzych 2000. W 2018 roku kampania obejmuje szersze działania związane z promocją dolnośląskiego rzemiosła takie jak cykl eventów w pięciu powiatach Dolnego Śląska, zakończony właśnie konkurs i wizyty rzemieślników (lekcje rzemieślnicze) w placówkach oświatowych.

Materiał przygotowany w ramach projektu #RzemiosłoNoweRozdanie realizowanego przez Fundację Wałbrzych 2000 na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Iwona Krawczyk (Fot. Kamil Chorągwicki)

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej