Tygodnik DB2010

Starosta Wałbrzyski przekazał sprzęt boguszowskim strażakom

22 września 2018 r. na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura przekazał na ręce Komendanta OSP w Boguszowie – Gorcach Ryszarda Piwińskiego sprzęt zakupiony w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego.

 

Jest to już drugi projekt zgłoszony przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Wałbrzyskiego. W 2016 roku Powiat Wałbrzyski zakupił dla OSP Boguszów quada, a w ubiegłym roku sprzęt w ramach budżetu obywatelskiego – decyzją mieszkańców – otrzymali także strażacy z OSP w Gorcach. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Wałbrzyskiego zakupiono specjalistyczną kamerę termowizyjną, wyważarkę hydrauliczną do drzwi oraz latarkę LED. Strażackie projekty cieszą się w Boguszowie- Gorcach dużym poparciem społecznym, wyrażanym w głosowaniu na najlepsze projekty. Wartość przekazanego w tej edycji sprzętu to 41 565 zł.

– Gdy wprowadzaliśmy budżet partycypacyjny w naszym powiecie, jako pierwsi na Dolnym Śląsku, to zadawaliśmy sobie pytanie, czy mieszkańcy będą zainteresowani tworzeniem i zgłaszaniem swoich projektów. Te 3 lata pokazały, że to była dobra decyzja. W tym okresie zrealizowano ponad 20 projektów obywatelskich w 8 gminach o wartości 450 000 zł. Cieszę się z tak dużej frekwencji głosujących w moim rodzimym Boguszowie-Gorcach – powiedział Jacek Cichura, Starosta Wałbrzyski.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej