Tygodnik DB2010

Olimpiada z ZUS robi z uczniów studentów

Wygrana w zusowskiej olimpiadzie otwiera młodzieży drzwi uczelni i to już w pierwszej lub drugiej klasie liceum, technikum czy szkoły zawodowej. Wcześniej uczestnicy zmagań dostawali laptopy, tablety i czytniki e-booków – tak będzie i w tym roku, ale laureaci olimpiady ZUS mogą liczyć też na coś dużo cenniejszego – gwarancję studiów na dobrej uczelni.

 

Uczniowie, którzy w tym roku staną na podium olimpiady, zyskają indeksy np. Uniwersytetu Gdańskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Zwycięzcy mogą również otrzymać dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na dwadzieścia innych uczelni z całego kraju. Jest, więc, o co walczyć.

– Rok szkolny dopiero się zaczął a do nas już zgłaszają się pierwsze szkoły – mówi Iwona Kowalska – Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – To, że w ubiegłym roku uczniowie szkoły ze Zgorzelca byli w finale olimpiady to na pewno bodziec dla innych i sygnał, że można wygrać indeks – dodaje rzeczniczka.

W ostatniej edycji Olimpiady wzięło udział ponad 30 tysięcy uczniów z 912 szkół z całej Polski. Najlepsi okazali się uczniowie z Grybowa w województwie małopolskim. Drugie miejsce zajęła szkoła z Chorzowa, trzecie z Warszawy. Czwarte miejsce w Polsce wywalczyła zaś szkoła z Dolnego śląska, ze Zgorzelca.

Uczestnicy obydwu projektów mogą liczyć na pomoc ekspertów ZUS, którzy prowadzą lekcje i udzielają wyjaśnień. Zakład przygotował także materiały zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Zgłoszenia szkół do udziału w projektach edukacyjnych przyjmuje Magdalena Walter: tel. 74 649 73 70, e- mail Magdalena.Walter@zus.pl.

(IKM)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej