Tygodnik DB2010

Powrócili kuracjusze

Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej Teresa w Jedlinie-Zdroju, który został w znacznym stopniu zniszczony przez pożar z połowy lipca tego roku, został wyremontowany i przybyli już do niego pierwsi kuracjusze.

 

Podczas lipcowego pożaru zniszczeniu uległa więźba dachowa, spłonęło całe poddasze wraz z pokryciem ceramicznym, uszkodzony został system informatyczny, system wentylacji i system elektryczny, a sam obiekt został zalany. W trakcie dwumiesięcznego remontu udało się naprawić wszystkie uszkodzenia i w chwili obecnej obiekt funkcjonuje prawidłowo, a kuracjusze mogą korzystać ze wszystkich wymaganych zabiegów.

Remont Teresy to nie wszystko, bowiem remont i adaptacja ma się też rozpocząć w przylegającym budynku Teresa II, a na dziedzińcu Szpitala Rehabilitacji Kardiologicznej ma powstać basen typu Delfinek. Aby zapewnić lepszą obsługę kuracjuszy, planowane są też remonty obiektów Warszawianka i Halina.

W uroczystym otwarciu Szpitala Rehabilitacji Kardiologicznej w Jedlinie – Zdroju uczestniczyli m.in. marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, wicemarszałek Iwona Krawczyk, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel i prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek.

(RED)

 

Paweł Skrzywanek i Leszek Orpel podczas otwarcia Szpitala Rehabilitacji Kardiologicznej w Jedlinie-Zdroju.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej