Tygodnik DB2010

Na dwóch kółkach

Ponad 160 wypożyczeń i przeszło 10 000 przejechanych kilometrów w ciągu 5 miesięcy – mieszkańcy Jedliny-Zdroju chętnie korzystają z darmowej wypożyczalni rowerów z napędem elektrycznym.

 

Od 21 marca br. przy Urzędzie Miasta Jedliny-Zdroju funkcjonuje wypożyczalnia rowerów z napędem elektrycznym. Wypożyczalnia dysponuje sześcioma nowoczesnymi rowerami, przeznaczonymi dla mieszkańców Jedliny-Zdroju, którzy mogą wypożyczać je za darmo. Aby wypożyczyć rower należy mieć ukończone 18 lat, przedstawić aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem (z którego pracownik wypożyczalni spisze dane) i podpisać umowę wypożyczenia roweru elektrycznego wraz z wyposażeniem.

Wypożyczalnia czynna jest w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 8.30-15.00, a we wtorki i piątki w godzinach 8.30-13.30. W tygodniu rowery wypożyczane są na jedną dobę. Istnieje też możliwość wypożyczenia roweru na cały weekend i właśnie weekendowe wypożyczanie rowerów cieszy się największym zainteresowaniem. Rower można zarezerwować telefonicznie po numerem: 74 845 52 15 wew. 10, lub osobiście w wypożyczalni.

Dla miłośników jazdy na rowerach z napędem elektrycznym został zorganizowany konkurs „Wycieczka rowerem elektrycznym” z atrakcyjnymi nagrodami. Aby wziąć udział w konkursie należało wypożyczyć rower, odbyć na nim wycieczkę, opisać swoje wrażenia i przesłać relację wraz ze zdjęciami do urzędu miasta. Laureatami konkursu zostali Maciej Rymarz i Kacper Patejuk, którzy odebrali nagrody podczas tegorocznej edycji Dni Jedliny-Zdroju.

(KS)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej