Tygodnik DB2010

Jest umowa, jest budowa

Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk podpisał umowę na budowę krytej pływalni „Dolnośląski Delfinek”. Generalnego wykonawcę Sirbud – Minari S.A. reprezentował prezes zarządu Daniel Sip.

 

Kryta pływalnia, której budowa rusza w przyszłym tygodniu, powstanie w ramach tworzonego nowoczesnego kompleksu oświatowo – sportowo – rekreacyjnego przy ul. Słonecznej w Szczawnie-Zdroju. Planowane zakończenie budowy to rok 2020, a łączny koszt ok. 9 mln zł, pozyskane środki zewnętrzne to ponad 3 mln zł. Podstawowymi użytkownikami basenu będą przedszkolaki i uczniowie w ramach zajęć szkolnych. Niecka basenowa została zaprojektowana tak, by w jednym czasie mogła z niej korzystać cała klasa, a więc grupa do 30 osób. Po godzinach lekcyjnych, w czasie weekendów, ferii i wakacji pływalnia będzie dostępna także dla wszystkich mieszkańców oraz dla kuracjuszy.

Przypomnijmy: koncepcja „Delfinków” powstała po wnikliwych analizach i konsultacjach ze specjalistami od budowy basenów, trenerami pływania i ekonomistami. W efekcie powstała koncepcja modelowego obiektu, który z jednej strony pozwala na swobodną naukę pływania i podstawowe treningi pływackie, a z drugiej łączył niskie koszty inwestycyjne z minimalnymi wydatkami na utrzymanie. Obiekt posiada 4-torową niecką basenową o szerokości 8,5m, długości 16,67m oraz głębokości wynoszącej od 0,9 m do 1,35 m. Szczawieński Delfinek będzie posiadał także brodzik dla dzieci, jacuzzi oraz niezbędną infrastrukturę sanitarno-szatniową. W planach także połączenie pływalni za pomocą łącznika z istniejącą halą sportową i przyszłym budynkiem szkolnym. Zaproponowane wymiary „delfinków” pozwalają nie tylko na pływanie rekreacyjne, ale również na prowadzenie szeregu innych zorganizowanych zajęć rekreacyjno- sportowych: koszykówkę wodną, siatkówkę wodną, aquaaerobik i aquastep. Dodatkowo basen będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a to otwiera możliwość prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych takich jak np. hydroterapia metodami Bad Ragaza i Halliwicka.

(AG)

 

Tak ma wyglądać wnętrze szczawieńskiego Delfinka w 2020 roku.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej