Tygodnik DB2010

Święto plonów

Zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbędą się 8 września (sobota) na stadionie sportowym w Starych Bogaczowicach.

 

Uroczystość rozpocznie się o godz. 13:00 mszą świętą w kościele parafialnym w Starych Bogaczowicach, skąd uczestnicy udadzą się barwnym korowodem na stadion sportowy. Oprócz koncertów na żywo, występów tanecznych, pokazu sztucznych ogni czy zabawy tanecznej, organizatorzy zapraszają na festiwal produktów lokalnych i ekologicznych. Tegoroczne dożynki będą mogły pochwalić się bogatą strefą animacyjną dla dzieci, a wszystkie znajdujące się w niej atrakcje będą bezpłatne.

– Podczas święta plonów będzie można wygrać szereg bardzo cennych nagród. Absolutnym hitem, jak co roku, będzie bogata loteria, w której do wygrania będzie wartościowy sprzęt RTV i AGD. Z okazji dożynek ogłoszone zostały także liczne konkursy zarówno dla mieszkańców Gminy Stare Bogaczowice, jak i całego Powiatu Wałbrzyskiego. Dla pasjonatów gotowania „dary jesieni na naszym stole” oraz „ciasto z jesiennymi owocami”, a dla zwolenników rękodzieła konkurs na przydomową dekorację dożynkową, a także konkurs na wieniec dożynkowy. Organizatorzy zachęcają także lokalnych wystawców do udziału w dożynkowym festiwalu produktów – wśród nich także rozdane zostaną nagrody za najciekawsze stoisko. Szczegóły na temat konkursów na stronie Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Starych Bogaczowicach na Facebooku lub pod nr tel. 74-844-35-03 – mówi Ilona Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

(IL)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej