Tygodnik DB2010

Atrakcyjne zwiedzanie

Na 31 sierpnia zostało zaplanowane kolejne nocne zwiedzanie zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. A do końca wakacji mieszkańcy Gminy Walim mogą zwiedzać zamek oraz Sztolnie Walimskie za 1 zł.

 

Nocne wejście na średniowieczną warownię odbywa się o godz. 21.00 w towarzystwie przewodnika. To niezwykła okazja, aby zobaczyć zamek Grodno nocą. Nocne zwiedzania organizowane są dla turystów indywidualnych i dla grup zorganizowanych. Uczestnicy wyruszają z ronda w Zagórzu Śląskim przy ul. Głównej. Bilet dla turystów indywidualnych kosztują 30 zł od osoby (na bilet na nocne zwiedzanie nie obowiązują zniżki oraz bilety mieszkańca). Uwaga! Obowiązują wcześniejsze zapisy na nocne zwiedzanie: mailowo na adres biuro@zamekgrodno.pl bądź telefonicznie 74 845 33 60 lub kom. 723 973 354. Istnieje możliwość wcześniejszej zapłaty za nocne zwiedzania na rachunek bankowy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu o numerze: 46 9531 1016 2001 0000 4457 0001 wpisując w tytule: Opłata za nocne zwiedzanie w dniu… Ze względu na trasę nocnego zwiedzania, uczestnicy proszeni są o zakładanie wygodnego, płaskiego obuwia i zabranie ze sobą latarki. Grupy zorganizowane zainteresowane nocnym zwiedzaniem proszone są o kontakt w celu ustalenia terminu zwiedzania: biuro@zamekgrodno.pl.

– Wakacje, urlop i mnóstwo wolnego czasu, który chcesz w wartościowy sposób wykorzystać? Jeśli prócz kilku wolnych chwil masz pozytywną energię, jesteś mieszkańcem Gminy Walim, a w kieszeni znajdziesz złotówkę, to mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję! Czy pamiętasz, kiedy miałeś ostatnio okazję aktywnie i ciekawie spędzić dzień, zwiedzając z przewodnikiem zamek Grodno? Nie masz ochoty założyć kasku i wyruszyć do tajemniczych Sztolni Walimskich, by w półmroku zagłębić się we wnętrze góry? Te wspaniałe zabytki czekają właśnie na Twoje odwiedziny! Dla wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Walim, posiadających przy sobie dokument tożsamości, za symboliczną złotówkę udostępnione zostały do zwiedzania te dwa wyjątkowe obiekty. Nie zapomniano również o turystach spoza naszej gminy. Bardzo korzystną propozycją jest “Bilet Łączony”, który upoważnia do odwiedzenia największych atrakcji regionu – zamku Grodno i Sztolni Walimskich na podstawie jednego kuponu. Bilet łączony normalny to koszt 28 zł, zaś ulgowy 24 zł. Do nabycia są w kasach obu tych obiektów. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod numerami: Sztolnie Walimskie- 74 84 57 300, zamek Grodno- 74 845 33 60, 723 973 354 – dodaje Paweł Brzozowski, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

(RED)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej