Tygodnik DB2010

Urok wakacji

Dzięki sprzyjającej pogodzie, uczestnicy zajęć w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu, większość czasu spędzali na wolnym powietrzu.

 

Na terenie rekreacyjnym zorganizowano turnieje ringo, palanta, krykieta, siatkówki i warcabowe, a także spotkania z funkcjonariuszem straży miejskiej, który omówił sytuacje stwarzające zagrożenie oraz sposoby reagowania na nie i wzywania pomocy. W upalne dni zamontowano zraszacze wytwarzające wodne mgiełki, które cieszyły się wyjątkowym powodzeniem. Był też grill z pieczonymi kiełbaskami.

Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku, zapoznano się z funkcjonowaniem wiejskiego gospodarstwa rolnego. Uczestnicy wycieczki poznali hodowane zwierzęta oraz wybrane maszyny rolnicze. Wzięli też udział w zabawach podwórkowych, podchodach i bitwie na gąbki.

Kolejną, tym razem pieszś wycieczką, była eskapada do Szczawna-Zdroju. Dzieci przebywały w parku Szwedzkim, gdzie na stanowiskach Ścieżki Edukacyjno-Ekologicznej poznały wybrane zagadnienia z fizyki oraz lokalne gatunki roślin. W Parku Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego obejrzały halę spacerową i pijalnię wód mineralnych.

Zakończono wykonywanie prac na konkurs plastyczny „Bezpieczne i aktywne wakacje”. W Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu zainstalowano wystawę wszystkich prac, które oczekują na ocenę jury. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom zaplanowano na 22 sierpnia. Trwają przygotowania do podsumowania konkursu „Wakacje z every can counts”, którego wystawę obejrzeć będzie można w Pasażu Tesco w Szczawnie-Zdroju. Uczestnicy zajęć włączyli się w społeczną zbiórkę mokrej i suchej karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Wałbrzychu. Przekazanie zebranych produktów nastąpi 10 sierpnia.

(BAS)

 

Ochłoda pod szczawieńskimi fontannami.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej