Tygodnik DB2010

Dbają o dziedzictwo

360 tysięcy złotych dotacji na ratowanie zabytków otrzymały z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego parafie z Gminy Walim i filia w Modliszowie.

 

Mowa o Parafii p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Dziećmorowicach oraz kościele filialnym pw. św. Mikołaja w Niedźwiedzicy. 200 tys. zł  przyznane parafii w Dziećmorowicach zostało przeznaczone na konserwację malowideł ściennych i zabytkowych wypraw w kościele pw. św. Bartłomieja w Modliszowie oraz 100 tys. zł na remont elewacji z izolacją pionową oraz renowację epitafiów rodu Czettritzów przy kościele parafialnym.

– Prace nie byłyby możliwe bez wsparcia Gminy Walim i pomocy z zewnątrz. Tę również udało się pozyskać z ministerstwa, a wsparcie finansowe zostało przeznaczone na dalsze prace przy kościele w Modliszowie oraz na bezcenny zabytek w naszej parafii – 9 epitafiów rodu Czettritzów – komentuje ks. Jarosław Zabłocki, proboszcz parafii w Dziećmorowicach.

60 tysięcy złotych trafi do kościoła filialnego pw. św. Mikołaja w Niedźwiedzicy.

– Środki przeznaczyliśmy na dalsze prace przy konserwacji i odkrywaniu średniowiecznych fresków. Jednocześnie nie zaprzestajemy działań nad kolejnymi wnioskami i mamy nadzieję na dalsze wsparcie zewnętrzne – mówi Mieczysław Sidor, sołtys Niedźwiedzicy.

(MG)

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej