Tygodnik DB2010

Następne utrudnienia

Rozpoczął się kolejny remont drogowy w Wałbrzychu. Do połowy października potrwa przebudowa ulicy Paderewskiego, na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Pietrusińskiego wraz z przebudową skweru przy ul. Piłsudskiego. A na ul. Kolejowej, Chrobrego i pl. Grunwaldzkim naprawiane są ubytki w asfalcie.

paderewskiego remont

 

 

 

Przebudowa ulicy Paderewskiego w dzielnicy Nowe Miasto to kolejne zadanie w ramach programu „Wałbrzych na nowej drodze”, obejmującego modernizację wałbrzyskich dróg. Do połowy października w tej części miasta zostanie wymieniona konstrukcja jezdni i chodników, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, wymienione będzie oświetlenie drogowe. Rewitalizacji zostanie poddany skwer przy ul. Piłsudskiego. W tym miejscu pojawi sie również nowy przystanek peronowy. Wartość robót to prawie 2,5 mln zł.

– Gmina na inwestycje drogowe w ramach programu „Wałbrzych na nowej drodze” wyda w tym roku ponad 100 mln zł – informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Na koleje utrudnienia kierowcy natkną się w wałbrzyskim Śródmieściu. W związku z modernizacją placu Magistrackiego w Wałbrzychu, do 20 sierpnia bieżącego roku zamknięta będzie ul. Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Limanowskiego do wjazdu na pl. Magistracki (wjazd na tym odcinku będzie możliwy tylko dla samochodów dostawczych oraz mieszkańców). Na ten okres ruch zamienny będzie odbywać się ul. Drohobycką (zmiana ruchu z jednokierunkowego na dwukierunkowy), następnie ul. Dmowskiego (droga jednokierunkowa), a następnie koło ratusza w ul. Sienkiewicza.

– 21 sierpnia ul. Słowackiego zostanie otwarta. Ruch odbywać się będzie przy prokuraturze na pl. Magistrackim, następnie w lewo przed wjazdem w ul. Gdańską (obok Biura Komunikacji UM ), a następnie w prawo w ul. Sienkiewicza. Zostanie natomiast zamknięte skrzyżowanie Kopernika – Dmowskiego – pl. Magistracki. Ul. Kopernika będzie drogą ślepą, dwukierunkową, z ograniczeniem możliwości wjazdu. Ul. Dmowskiego będzie ślepa, dwukierunkowa, a ul. Drohobycka powróci do pierwotnej organizacji ruchu – wyjaśnia Anna Żabska, asystent prezydenta Wałbrzycha.

(RED)

 

Ul. Paderewskiego w Wałbrzychu będzie zamknięta do połowy października.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej