Tygodnik DB2010

Upamiętniono rzeź Polaków na Kresach Wschodnich

Dzień 11 lipca został ustanowiony przez Sejm Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W związku z tą rocznicą w Starych Bogaczowicach w dniu 15.07.2018 r. uroczyście upamiętniono rzeź Polaków na Kresach Wschodnich II RP. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca, a po liturgii uczestnicy obchodów udali się przed pomnik upamiętniający przesiedlenia Polaków po 1945 roku, gdzie – w imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego – członek zarządu powiatu Stanisław Janor oraz radny Rady Powiatu Wałbrzyskiego Bogusław Uchmanowicz złożyli kwiaty i oddali cześć Polakom zamordowanym na Kresach Wschodnich. W uroczystości udział wzięli także wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński oraz przedstawiciele władz samorządowych, związków zawodowych oraz kresowianie i mieszkańcy Powiatu Wałbrzyskiego.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Stanisław Janor i Bogusław Uchmanowicz złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym przesiedlenia Polaków po 1945 roku.

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej