Tygodnik DB2010

XVI Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu

Już dziś zapraszamy do Jugowic, gdzie w dniach 21 i 22 lipca 2018 r. na nieczynnej (już i jeszcze) stacji PKP odbędą się XVI Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu.

 

Już po raz kolejny na dwóch odcinkach zostaną rozegrane zawody. Podstawowy konkurs, którego zasady nie zmieniają się od lat, to jazda w parach na drezynie ręcznej. Zawodnicy mają do pokonania odcinek 2 x 200m (tam i z powrotem) na jednym z torów na stacji. Nie zabraknie też dystansu stawianego za punkt honoru przez uczestników ostatnich edycji. To zawody dla twardzieli. W tej kategorii może wystartować tylko 20 drużyn!

– Do rywalizacji zapraszamy 4-osobowe zespoły. Zawodnicy muszą być pełnoletni. Przed nimi trudna misja! Podjazd na stację z wiaduktu w Jugowicach. W sumie, górski odcinek liczący 1100 m! Warto zebrać znajomych i sprawdzić czy uda się pokonać ustanowiony w ubiegłym roku rekord. Zapisy na zawody – w sobotę od godziny 10:00, w biurze zawodów na peronie stacji Jugowice. Równolegle istnieje możliwość przejażdżek rekreacyjnych drezynami ręcznymi na torach stacji, oraz w górę i dół linii kolejowej nr 285, jednej z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych w Polsce. Dodatkowo: program dla dzieci – Klauni – Klara i Patryk animatorzy oraz GEO – Zabawa, koncerty zespołów Laser, Syndrom Beczki, dyskoteka z DJ Raf’g i DJ Tommi, stoiska rękodzielnicze i gastronomiczne. Więcej na stronie: drezyny.org – dodają organizatorzy XVI Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu, które odbędą się w Jugowicach.

(RED)

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej