Tygodnik DB2010

Na pomoc zwierzętom

 

W siedzibie Fundacji „Na pomoc zwierzętom” w Boguszowie – Gorcach Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura, wraz z wałbrzyskim przedsiębiorcą i filantropem Leszkiem Kulikiem, właścicielem firm Nowa Temida i QL Cars, spotkali się z zarządem i wolontariuszami Fundacji. W trakcie spotkania Leszek Kulik przekazał fundacji darowiznę w postaci samochodu Opel Combo.

 

Pojazd tego typu jest niezbędny dla funkcjonowania fundacji z uwagi na konieczność przewozu zwierząt odbieranych w trakcie interwencji, a także transportowanych do lecznic weterynaryjnych. Darczyńcę udało się pozyskać dzięki osobistemu zaangażowaniu starosty Jacka Cichury.

– Prezes Joanna Sobina była u mnie z wizytą około miesiąc temu. Przedstawiła mi zakres działań oraz potrzeby fundacji, wśród których najpilniejszą był zakup pojazdu do transportu zwierząt. Zawsze staram się pomagać osobom, które zajmują się pomaganiem innym – zarówno ludziom jak i zwierzętom. Niestety, Powiat Wałbrzyski nie ma możliwości udzielenia takiego wsparcia samodzielnie. Zobowiązałem się zatem, że pomogę w znalezieniu i zainteresowaniu potrzebami fundacji sponsora prywatnego i znalazłem Leszka Kulika – przedsiębiorcę zajmującego się na co dzień pomaganiem innym ludziom. To dzięki jego hojności jesteśmy dzisiaj tutaj – powiedział starosta Jacek Cichura.

Leszek Kulik jest wałbrzyskim przedsiębiorcą, zajmującym się na co dzień pomaganiem osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, wypadkach w pracy, szkodach budowlanych czy w wyniku błędów medycznych.

– Moja firma Nowa Temida zajmuje się pomaganiem innym ludziom. Stworzyłem ją, ponieważ lubię pomagać, dlatego jak tylko dowiedziałem się od pana starosty, że jest taka fundacja, która ratuje zwierzęta bezpańskie, a często także katowane przez zwyrodniałych właścicieli, zdecydowałem się im pomóc. Uważam, że każdy przedsiębiorca powinien chociaż raz w roku wesprzeć organizację pożytku publicznego – podkreślił Leszek Kulik przekazując pojazd.

Obecnie pod opieką Fundacji znajduje się ponad 70 psów i 20 kotów, a także drobne zwierzęta jak świnki morskie, czy króliki. Wszystkie osoby zainteresowane wparciem działań Fundacji „Na pomoc zwierzętom” w Boguszowie – Gorcach zachęcamy do odwiedzenia strony http://napomoczwierzetom.org/.

(GŁ)

przekazanie samochodu fundacji

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej