Tygodnik DB2010

W powiecie drogowcy wakacji nie mają

 

Rozpoczęły się wakacje, a na drogach powiatowych prace remontowe w pełni. W tej chwili ekipy pracują między innymi na moście w Zagórzu Śląskim i na ul. Zachodniej w Boguszowie Gorcach.

 

Tymczasem zakończyła się budowa chodnika na odcinku drogi powiatowej 3365D od ul. Hożej w kierunku Kwiatowej w Mieroszowie. Był to II etap zadania o wartości 81 180 zł, a dzięki tej inwestycji ciąg pieszy wydłużył się o 261 metrów bieżących. O poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mieroszów zabiegali radni z tego okręgu, między innymi Andrzej Lipiński i Stanisław Janor.

– Zakres robót wykonanych w trakcie realizacji zadania był spory. Krawężniki posadowiono na betonowej ławie, wykonano podbudowę z mieszanki kamiennej wraz z warstwą odsączającą, a nawierzchnia chodnika ułożona została z kostki betonowej. Wykonawca ułożył również wpust krawężnikowo – jezdny i rozplantował skarpy – wylicza wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski i dodaje: – W 2017 roku wyremontowaliśmy ponad 23 km dróg powiatowych za kwotę blisko 4 mln zł, co ponownie stawia nas jako lidera wśród powiatów na Dolnym Śląsku pod względem inwestycji drogowych. W kolejnych tygodniach będziemy kontynuować inwestycje drogowe w powiecie tak, by w tym roku przekroczyć łącznie 100 km wyremontowanych dróg w ciągu kadencji.

(AB)

 

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

 chdnik mieroszow

Nowy chodnik biegnący od ul. Hożej w kierunku Kwiatowej w Mieroszowie.

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej