Tygodnik DB2010

Wyścigi dla cierpliwych

 

Zawrotne tempo, emocje sięgające zenitu i okrzyki dopingującej publiczności – tak w skrócie można opisać wspaniałą zabawę, która miała miejsce w sobotę 16 czerwca podczas VII Wyścigu Ślimaków Winniczków w walimskim Centrum Sportu i Rekreacji.

 

Impreza ma na celu popularyzację aktywnego wypoczynku, a także kształtowanie świadomości ekologicznej, propagowanie idei konieczności ochrony przyrody oraz popularyzację rywalizacji opartej o zasady fair play. Jest to impreza cykliczna, która z roku na rok przyciąga coraz większe grono uczestników oraz widzów kibicujących ślimakom. W tym roku, łącznie w dwóch kategoriach ścigało się 50 zawodników, czyli ślimaków winniczków, które tradycyjnie do pokonania miały dystans 100 centymetrów – licząc oczywiście odcinek od startu do mety w tzw. linii prostej.

– Wyścig podzielony został na dwie kategorie: do lat 18 i powyżej 18 lat. Każdy uczestnik w zawodach mógł “wystawić” tyko jednego ślimaka, natomiast najistotniejszym warunkiem było podpisanie zobowiązania, że po turnieju ślimak powróci do swojego naturalnego środowiska. W biciu rekordu na dystansie 100 cm wygrał ślimak z numerem 17-tym uzyskując wspaniały czas 12 minut i 29 sekund. Ślimaka wystawił Oliwier Byrski. Najlepsi uczestnicy w kategorii młodszej: I miejsce zajął Oliwier Byrski, II miejsce Nikola Mleczko, III miejsce Bartek Pańczyszak, IV miejsce Emilia Karankiewicz, V miejsce Zuzanna Karankiewicz. W kategorii dorosłych: I miejsce zajęła Magdalena Marczak, II miejsce Patrycja Sztner, III miejsce Anna Kaczawa, IV miejsce Tomasz Pańczyszak, V miejsce Tomasz Kejna. Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy – mówi Maciej Garbiec, inspektor ds. promocji Gminy Walim.

(MG)

slimaki w walimiu 2018

W Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu rywalizowało 50 ślimaków.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej