Tygodnik DB2010

Zamknęli most w Zagórzu Śląskim

 

W związku z realizacją zadania „Przebudowa obiektu mostowego (JNI 01013243) w ciągu drogi powiatowej nr 2876 D w km 13+690 w miejscowości Zagórze Śląskie, gm. Walim” Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu informuje, że zakres zaplanowanych robót budowlanych wymaga całkowitego zamknięcia ruchu kołowego na obiekcie mostowym.

 

Most w Zagórzu Śląskim będzie wyłączony z ruch kołowego do czasu wykonania niezbędnej przebudowy płyty pomostowej. Zakończenie robót planowane jest na 31 sierpnia 2018 r. Ruch pieszych będzie odbywał się przez obiekt wytyczonymi trasami.

– Przepraszamy za wynikające z tego tytułu utrudnienia i uciążliwości – podkreśla zarządca drogi.

Na okres wyłączenia mostu w Zagórzu z ruchu kołowego wyznaczono następujące objazdy:

 

1) Kierunek Jugowice – Świdnica

Na odcinku drogi Jugowice – Zagórze Śląskie przy Caritasie objazd poprowadzony będzie ul. Wodną i dalej drogą powiatową nr 3371 D wokół Jeziora Bystrzyckiego do miejscowości Lubachów, gdzie kierowcy włączą się na właściwy szlak drogowy do Świdnicy. UWAGA: na drodze 3371 D wokół jeziora na całym odcinku od Caritasu do mostu w Lubachowie będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

 

2) Kierunek Świdnica – Zagórze Śląskie

Objazd rozpocznie się przed Hotelem „Borys” skrętem w prawo w drogę powiatową nr 3358 D do Niedźwiedzicy i dalej do Podlesia na drogę 3360 D Olszyniec – Wałbrzych, następnie z Olszyńca do Jugowic drogą wojewódzką nr 383. W Jugowicach należy wjechać w ul. Główną (droga 2876 D) i dojechać do Caritasu w Zagórzu Śląskim. Jest to objazd dla kierunków na Michałkową i Glinno.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

objazd zagorze

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej