Tygodnik DB2010

Wyśpiewała nagrodę

Wspaniały występ uczennicy Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Szczawnie – Zdroju w finale ogólnopolskiego konkursu wokalnego. Julia Burnat wróciła z Pułtuska z drugą nagrodą!

 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że stypendystka Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego Julia Burnat z pierwszej klasy artystycznej Liceum Ogólnokształcącego w im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju zakwalifikowała się do finałowego etapu konkursu wokalnego.

– Julia stawiła się w mazowieckim miasteczku Pułtusk, będącym miejscem urodzenia Krzysztofa Klenczona, gdzie stanęła do rywalizacji z uczestnikami przybyłymi z całej Polski. W urokliwym amfiteatrze Domu Polonii zaśpiewała piosenkę „Płoną góry, płoną lasy” i zajęła II miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Jest to niewątpliwie duży sukces naszej młodej wokalistki, gratulujemy Julii miejsca wśród najlepszych w Polsce i czekamy na dalsze wydarzenia z jej udziałem, które tak pięknie promują popularny „Ceramik”. Przy okazji pobytu w Pułtusku Julia Burnat zwiedziła wraz ze swoją wychowawczynią Iwoną Czech Muzeum Romantyzmu w Opinogórze – miejscowości odległej od Pułtuska o zaledwie 30 km. Muzeum znajduje się w zespole pałacowo-parkowym, w skład którego wchodzą wspaniały neogotycki pałac Krasińskich, wybudowany w 1844 roku przez Wincentego Krasińskiego i podarowany Zygmuntowi, jako siedziba ordynacji opinogórskiej. Do kompleksu muzealnego należy też oficyna dworska i dwór z pięknym malarstwem polskim doby romantyzmu i ekspozycją napoleońską. W samym Pułtusku natomiast obowiązkowo robi się zdjęcie na ławeczce z Krzysztofem Klenczonem – relacjonuje Jolanta Ozimek, dyrektor Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Szczawnie – Zdroju.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Julia Burnat

Julia Burnat na ławeczce z Krzysztofem Klenczonem.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej