Tygodnik DB2010

Konsolidacja – czy to się opłaca?

 

Jesteśmy z wizytą w placówce Getin Banku przy ul. Słowackiego 1 w Wałbrzychu i rozmawiamy z Panią Martą na temat kredytów konsolidacyjnych.

 

Pani Marto temat konsolidacji powraca jak bumerang. Nasi Czytelnicy bardzo często zadają nam pytania na ten temat: co to jest, czy to się opłaca?

– Już tłumaczę. Konsolidacja jest to nic innego jak zbicie kilku kredytów w jeden. Możemy spłacić dwa, trzy lub więcej kredytów, dobrać dodatkową gotówkę i – co ważne – zmniejszyć miesięczną ratę.

 

Wydaje się to bardzo proste

– Bo to jest proste. Po wstępnej rozmowie z klientem wprowadzamy wniosek do systemu, sprawdzamy zobowiązania i dobieramy jak najbardziej korzystną dla danej osoby ofertę.

 

Oferty mogą się różnić?

– Oczywiście. Wszystko ma znaczenie: wiek potencjalnego kredytobiorcy, miejsce zatrudnienia, wysokość emerytury, historia kredytowa, a nawet stan cywilny składają się na ogólną ocenę kredytobiorcy. To doradca – mając rozległą wiedzę i doświadczenie – musi umieć wykorzystać wszystkie atuty kredytobiorcy, żeby oferta wyszła maksymalnie satysfakcjonująca.

 

Czy to się opłaca?

– Oczywiście, że tak. Żyjemy w ciężkich czasach i mało kto z pożyczek różnego rodzaju nie korzysta. Wyobraźmy sobie osobę, która każdego miesiąca musi przeznaczyć na spłatę pożyczek większą część swojej pensji. To co zostaje nie wystarcza na życie, nie mówiąc o przyjemnościach typu kino, książka czy urlop, który zbliża się wielkimi krokami.

 

W takiej sytuacji warto skusić się na konsolidację?

– Dokładnie tak. Przypomina mi się niedawna historia Pana Jana. W momencie, w którym przyszedł do naszej placówki na ul. Słowackiego 1 w Wałbrzychu, był zrezygnowany. Pana Jana nie stać było na spłatę wszystkich rat i chciał poprosić o odroczenie terminu spłaty. Na szczęście doradca pozostał czujny. Przede wszystkim porozmawiał z Panem Janem od serca, uzyskał informacje dotyczące sytuacji finansowej oraz rodzinnej i znalazł rozwiązanie. Doradca wprowadził wniosek do systemu i – mając na uwadze sytuację Pana Jana – dobrał odpowiednią ofertę. Z kilku pożyczek, na które miesięcznie Pan Jan przeznaczał ok. 600 zł, zrobiliśmy jedną z ratą 330 zł. Na dodatek mogliśmy jeszcze zaproponować dodatkową gotówkę 5000 zł.

 

To wygląda fantastycznie.

– Bo tak jest. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których nawet my nic nie możemy poradzić, jednakże są one sporadyczne. Wszyscy nasi doradcy mają bardzo duże doświadczenie i wiedzę, a przede wszystkim bardzo starają się , żeby absolutnie każdy klient wychodził od nas zadowolony.

 

Klienci są z pewnością zadowoleni.

– Tak i to bardzo. Zdarzają się długotrwałe przyjaźnie. Bardzo często przychodzą do nas pochwalić się zmianą pracy na lepszą, zamążpójściem czy np. w ostatnim czasie mogliśmy podziwiać zdjęcia komunijne dzieci i wnuków.

 

Kto może Was odwiedzić?

– Każdy. Jeszcze przez moment mamy limitowaną ofertę promocyjnej konsolidacji, więc warto się pospieszyć. Zapraszamy do naszej placówki przy ul. Słowackiego 1 w Wałbrzychu od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.30.

(TS)

 

getin bank witryna

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej