Tygodnik DB2010

Mania pomagania w Głuszycy

Mieszkańcy Głuszycy mają wielkie serca i nie odmawiają pomocy potrzebującym wsparcia. W ostatnich dniach w mieście odbyły się dwie imprezy charytatywne.

 

Piękna letnia pogoda sprzyjała zbiórce pieniędzy, która 29 kwietnia zorganizowana została w Głuszycy na boisku sportowym, na placu targowym i przy ul. Leśnej. W czasie „Moto-rajdowej pomocy dla Dorotki” zebrano środki w wysokości ponad 20 tys. zł! Przejazdy rajdówką w roli pilota, dmuchany plac zabaw dla dzieci, zabawy z animatorami, malowanie twarzy, pokaz wozu strażackiego i quada, występ taneczny dzieci z Przedszkola Samorządowego w Głuszycy, mecz piłki nożnej „Ojcowie vs. Synowie”,  przejazdy gokartami, przejażdżka konno to atrakcje, które towarzyszyły festynowi. Gościem honorowym był Bartek Gołębiewski, aktualny mistrz Polski seniorów i młodzieżowców w kategorii średniej w boksie olimpijskim. Rodzice małej dziewczynki chorej na rozszczep kręgosłupa serdecznie dziękują wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę. Pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i rehabilitację dziecka.

– Wielkie wyrazy uznania dla całej rzeszy osób, które poświęciły swój wolny czas i wsparły organizacyjnie akcję charytatywną. Szczere wyrazy podziękowania za okazaną hojność i dar serca kierujemy do licznie przybyłych na festyn głuszyczan oraz gości z różnych, czasem bardzo odległych miejscowości – podkreślają organizatorzy festynu: Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży, Rally Jedlina przy wsparciu  OSP w Głuszycy Górnej.

„Raj dla podopiecznych Manii Pomagania” to festyn charytatywny, który w sobotę 12 maja odbył się na boisku sportowym przy ul. Dolnej w Głuszycy. Imprezie towarzyszył pokaz mody Estery Grabarczyk w sali widowiskowej Centrum Kultury – MBP w Głuszycy. Modelki projektu „Słowiański Jedwab” zaprezentowały się w pięknych strojach i w profesjonalnych makijażach wykonanych przez prawdziwe artystki z  firmy „Sekrety Urody”. Modelkom towarzyszyły bezdomne zwierzęta. W trakcie festynu można było zobaczyć pokaz psów „Dogs for Personal Protection Poland” Sylwestra Żołtyńskiego. Pokaz psów ratowniczych przygotowali także ratownicy GOPR.  Ponadto na najmłodszych czekały: dmuchańce, fotobudka, przejażdżki konne, klauni z Kamayu Art, stoisko z balonami i watą cukrową. Organizatorom tego festynu udało się uzbierać prawie 7 tysięcy złotych dla swoich podopiecznych.

(SJ)

mania pomagania 

Głuszyczanie chętnie wrzucali pieniądze do puszek podczas festynów charytatywnych.

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej