Tygodnik DB2010

Julia Burnat laureatką Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI

 

Julia Burnat z pierwszej klasy artystycznej w liceum ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej Curie w Szczawnie – Zdroju została laureatką 22 Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego (II semestr – rok szkolny 2017/2018).

 

Stypendium przyznawane jest dwa razy do roku na 5 miesięcy (tj. na pierwszy i na drugi semestr roku szkolnego). Według regulaminu programu stypendialnego Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego, celem programu jest wspieranie najlepszych uczniów, kształtowanie aktywnej postawy społecznej młodzieży, rozwijanie jej zainteresowań, inspirowanie do działań poprzez popularyzowanie pozytywnych wzorców zachowań. W paragrafie 10. regulaminu czytamy:

Wybór laureatów odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym etapie szkoła typuje uczniów i przesyła wnioski razem z opisem i uzasadnieniem do Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego Polska. W drugim etapie kapituła wewnętrzna powołana przez organizatora, wyłoni listę osób nominowanych. Z paragrafu 11. dowiadujemy się że na kandydatów można również głosować na stronie internetowej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego Polska. Oddane głosy będą dodatkowo punktowane przy przyznawaniu stypendium.

Do programu stypendialnego w semestrze drugim zgłoszone zostały cztery uczennice Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej Curie w Szczawnie – Zdroju, a laureatka została Julia Burnat.

– Gratulujemy Julii i życzymy sukcesów w następnym przedsięwzięciu, bowiem Julka zakwalifikowała się do etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar i będzie reprezentowała naszą szkołę 25 maja 2018 roku w Amfiteatrze Domu Polonii w Pułtusku. Dziękujemy także wszystkim, którzy głosowali na nasze dziewczyny na stronie internetowej Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego i zachęcamy do głosowania na uczniów, których zgłosimy do Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 – podkreśla Jolanta Ozimek, dyrektor Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Szczawnie – Zdroju.

(GŁ)

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

 Julia Burnatj

Julia Burnat

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej