Tygodnik DB2010

Sięgnij po sukces

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Wałbrzychu zaprasza 11 maja na Dzień Osób z Niepełnosprawnością, w ramach którego odbędą się spotkania dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Zapraszamy także pracodawców zainteresowanych możliwościami zatrudniania osób niepełnosprawnych.

 

– Eksperci z MOPS opowiedzą o tym, na jakie wsparcie finansowe można liczyć z PFRON, specjaliści z ZUS o tym jak uzyskać rentę i jak ją zwiększyć, jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych na www.zus.pl, by jak najwięcej spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych załatwiać przez Internet. Konsultacji udzielać będą także pracownicy Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, MOPS, NFZ i PUP. Wśród gości będą obecni przedstawiciele Stowarzyszeń działających na rzecz Osób Niepełnosprawnych (możliwość wymiany doświadczeń). Impreza towarzysząca: wystawa prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSP nr 10. Prace ceramiczne i kartki na Dzień Matki – prace będzie można kupić – mówi Iwona Kowalska, regionalny rzecznik ZUS.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością – 11 maja 2018 r. (piątek) godz. 11:00 – 14:00 – Wałbrzych, pl. Grunwaldzki 1 (sala konferencyjna na parterze).

PROGRAM

Część 1: godz. 11:20 – 12:10

– Janina Turicka – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Wałbrzycha ds. Osób Niepełnosprawnych,

– Agnieszka Gidzińska – O/ZUS w Wałbrzychu – ,,Sięgnij po sukces”,

– Anna Mogiłka – MOPS  – ,,Jakie dofinansowania z PFRON”,

– Ewa Jędrzejczak –  O/ZUS  w Wałbrzychu ,,Zasady przyznawania rent’’,

 

Poradnictwo (punkty doradczo-konsultacyjne) po części wykładowej

– ZUS orzecznictwo

– ZUS zakładanie kont PUE

– Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

– MOPS

– NFZ

– PUP.

 

(RED)

zus nowe logo

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej