Tygodnik DB2010

Hospicjum to też życie

 

Żonkilowa kwesta, bal i koncert charytatywny to działania na rzecz wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II, organizowane w tych dniach w gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej. A każdy może wspomóc działalność tej placówki, przekazując 1 proc. podatku.

 

– 13 kwietnia, po raz drugi w wałbrzyskim hospicjum rozpoczęliśmy Żonkilową Kwestę “Pola Nadziei”. Przez tydzień w Wałbrzychu i gminach powiatu wałbrzyskiego zbieramy datki na rzecz osieroconych dzieci oraz na rehabilitację nieuleczalnie chorych. W akcji bierze udział wielu młodych wolontariuszy z wałbrzyskich szkół oraz osoby publiczne – mówi wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, który także włączył się w zbiórkę pieniędzy.

Po inauguracji kwesty w siedzibie wałbrzyskiego hospicjum rozstrzygnięty został konkurs „Anioł Hospicjum”. Wicewojewoda , wraz z prezesem Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu Renatą Wierzbicką oraz zastępcą prezydenta Wałbrzycha Zygmuntem Nowaczykiem, wręczyli nagrody laureatom, którymi w tym roku zostali: Martin Ring (PSP 26 w Wałbrzychu), Wiktoria Tyborska (PSP 26 w Wałbrzychu), Wiktoria Jankowska (PSP 15 w Wałbrzychu), Alicja Gniatkowska (PSP 37 w Wałbrzychu), Daniel Piotrowski (PSP 37 w Wałbrzychu) oraz wyróżnienia, które otrzymali: Gabriela Paterek (PSP 28 w Wałbrzychu), Adrian Zieliński (PSP 10 w Wałbrzychu), Mateusz Drubko (PSP 5 w Wałbrzychu), Emil Wójcik (PSP 10 w Wałbrzychu) oraz Kamil Drzeżdżon (PSP 15 w Wałbrzychu).

 

To będzie bal

 

– Mamy przyjemność zaprosić państwa na coroczny Bal Charytatywny na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Byłoby nam ogromnie miło, gdyby zechcieli państwo wspomóc naszą instytucję i przyjąć nasze zaproszenie. Może to być dobra okazja do miłego spędzenia czasu w gronie znajomych, integracji z pracownikami. Cena za bilet – 150 zł/os. Już ponad 20 lat pomagamy chorym w zaawansowanej fazie choroby nowotworowej. Pomagamy rodzinom i dzieciom osieroconym. W 2017r. pod naszą opieką było ponad 750 pacjentów w hospicjum domowym i stacjonarnym. Nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna. Opiekujemy się rodzinami i osieroconymi dziećmi. Pod naszą opieką jest 45 rodzin. Finansujemy wyjazdy wakacyjne dla dzieci i rodzin. Zakupujemy również odzież i wyprawki szkolne. Od 2016r. opiekujemy się również dziećmi nieuleczalnie i przewlekle chorymi z obszaru gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej. Finansujemy rehabilitację dla tych dzieci oraz niezbędny sprzęt rehabilitacyjny. Pod nasza opieką w 2017r. było 50 dzieci. Tylko dzięki Państwa wsparciu jesteśmy w stanie sprawować opiekę na odpowiednim poziomie – podkreśla Renata Wierzbicka.

Bal odbędzie się 21.04.2018 roku o godzinie 20.00 w restauracji Maria w wałbrzyskiej dzielnicy Szczawienko. Podczas balu została zaplanowana licytacja dzieł sztuki i przedmiotów znanych osobistości z Polski. Dochód z licytacji zostanie przekazany dla podopiecznych hospicjum. Bilety w cenie 150 zł od osoby można kupić w sekretariacie hospicjum w godzinach od 8.00 do 15.00.

 

Koncert w Starych Bogaczowicach

 

Na 21 kwietnia zaplanowany także został w Starych Bogaczowicach trzeci Koncert Charytatywny na rzecz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.

– Społeczny Komitet „Solidarni z Wałbrzyskim Hospicjum” przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach informuje, że w ramach pozwolenia na zbiórkę (Zbiórka publiczna 2015/402/OR o nazwie “Wspomóż Hospicjum” – długoterminowa) organizuje po raz trzeci Koncert Charytatywny na rzecz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu. Koncert odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. w Sali Rady Sołeckiej w Starych Bogaczowicach. Początek koncertu o godz. 16.00 – już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi o dobrym sercu. W trakcie imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych, przeprowadzone zostaną loterie fantowe oraz liczne licytacje „dzieł sztuki”. Koncert uświetni Zespół „RomanS Band”. Wszystkich, którzy mogą lub chcą włączyć się w pomoc przy organizacji bardzo prosimy o kontakt lub bezpośrednio przynoszenie darów na loterię do OPS. Kontakt: wszyscy pracownicy OPS – 74 8452 730 – zachęcają organizatorzy ze Społecznego Komitetu „Solidarni z Wałbrzyskim Hospicjum” przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach.

(RED)

 anioly hospiccjum

Laureaci konkursu „Anioł Hospicjum”.

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej