Tygodnik DB2010

Legendy i nie-legendy o Szczawnie

 

Znane są już wyniki konkursu literacko-plastycznego ”Legendy i nie-legendy o Szczawnie”. W konkursie wzięły udział dzieci  z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju, oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu.

 

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: plastycznej dla dzieci i młodzież w wieku 5–17 lat oraz literackiej dla dzieci w wieku 8–17 lat. W części plastycznej wpłynęło 38 prac, a autorzy nagrodzonych prac to:

w klasie I – III – I miejsce ex aeguo Adrian Buentello i Amelia Jennings, II miejsce ex aeguo Filip Gackowski i Julia Hromadiuk, III miejsce Zuzanna Kurjata;

w klasie IV – I miejsce Aleksy Chort, II miejsce Stella Mandziak, III miejsce Dorian Petryna;

w klasie V – I miejsce Wiktoria Siennicka, II miejsce Piotr Tymiński, III miejsce Zuzanna Pociecha,

w klasie VI – I miejsce Milena Marczak, II miejsce Kalina Rychłowska, III miejsce Michalina Fałdzińska.

Wyróżnienia: Zuzanna Górska (klasa V), Aleksander Plewka (klasa V), Wiktoria Siennicka (klasa V).

W części literackiej wpłynęło 6 prac. Autorzy nagrodzonych prac: I miejsce Sonia Namlik (klasa V), II miejsce ex aeguo Zuzanna Pociecha (klasa V) i Mikołaj Huszczo (klasa V), III miejsce Wiktoria Siennicka (klasa V).

Wyróżnienia: Amelia Wasiak (klasa V) i Piotr Tymiński (klasa V).

– Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi podczas Dni Szczawna-Zdroju. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – dodają organizatorzy konkursu literacko-plastycznego ”Legendy i nie-legendy o Szczawnie” z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Boy – Żeleńskiego w Szczawnie – Zdroju.

(RED)

biblioteka szczawno

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej