Tygodnik DB2010

Szkło kontaktowe w podziemiach

 

Wałbrzych kolejny raz zagościł na ogólnopolskiej antenie telewizyjnej za przyczyną „Szkła kontaktowego”, programu politycznego stacji TVN24 z satyrycznym zacięciem.

 

„Szkło kontaktowe” nadawane było z Wałbrzycha przez dwa wieczory, a prowadzili je Tomasz Sianecki z Markiem Przybylikiem. Poprzednio temu ostatniemu towarzyszył nieodżałowany, przedwcześnie zmarły w sierpniu 2017 r. Grzegorz Miecugow, co zostało przypomniane m.in. podczas spotkania mieszkańców z prowadzącymi tę niezwykle popularną audycję telewizyjną.

Niewątpliwie „Szkło kontaktowe” jest okazją do promowania wśród telewidzów z całego kraju naszego miasta z jego najciekawszymi zabytkami i obiektami charakterystycznymi dla byłego górniczego miasta. Pierwszy program nadawano z poziomu… minus 50 metrów pod dziedzińcem zamku Książ, które to miejsce będzie udostępnione do zwiedzania za kilka miesięcy, co scenerii podziemnych korytarzy i tuneli dodawało tajemniczości. Drugie „Szkło” poszło w świat z Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, a dokładniej ze starej kuźni, wypełnionej zabytkowymi górniczymi maszynami oraz urządzeniami i sprzętami. Przy okazji zaprezentowano zamkowe pomieszczenia byłej rodowej siedziby Hochbergów i księżnej Daisy, bogatą florę Palmiarni w Lubiechowie, a także to, z czego obecnie jest dumny obiekt po byłej kopalni „Julia”, prowadzącej działalność wydobywczą do 1996 r.

Tego rodzaju promocja z pewnością przyciągnie do Wałbrzycha i jego okolic kolejne rzesze turystów, a także mile połechce dumę stałych mieszkańców.

Andrzej Basiński

Szklo podziemia Ksiaz

Tajemnicza sceneria „Szkła kontaktowego” nadawanego spod zamku Książ.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej