Tygodnik DB2010

Jubileusz książnicy

 

70-lecie powstania świętowała Miejska Biblioteka Publiczna w Szczawnie-Zdroju. Na tak doniosłą uroczystość do Teatru Zdrojowego przybyło 15 marca 2018 r. wielu gości – pojawili się przedstawiciele władz i instytucji miasta oraz regionu, obecni i emerytowani pracownicy, a także miłośnicy szczawieńskiej książnicy.

 

Podczas uroczystej gali nie zabrakło życzeń, kwiatów i oryginalnych prezentów, a przede wszystkim gratulacji za bogatą działalność placówki.

– Jubileusz był idealną okazją do sentymentalnej podróży w czasie. Zaproszonym gościom wręczyliśmy monografię biblioteki, przedstawiona została krótka prezentacja jak zmieniała się ona przez 70 lat, usłyszeliśmy wykład o naszym patronie Tadeuszu Boy – Żeleńskim. Wspominaliśmy też Kazimierę Sawicką i pracowników, którzy dali się zapamiętać ze swojej działalności – relacjonuje pełna emocji Magdalena Klimczak, dyrektor Miejskie Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Boy-Żeleńskiego w Szczawnie-Zdroju i organizator wydarzenia.

Galę uświetnił koncert młodego piosenkarza i kompozytora DERSKY’GO i jego siostry Mai Świderskiej. Druga część obchodów odbyła się w siedzibie biblioteki. Goście zostali zaproszeni na wystawę „Książka z dedykacją” oraz mogli przejrzeć stare kroniki.

– Kamienna rocznica Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Boy-Żeleńskiego została godnie uczczona. Serdeczne gratulacje dla wszystkich obsad tych ładnych 70 lat oraz dla wiernych, szczawieńskich czytelników. Obecnemu kierownictwu i pracownikom dziękujemy za owocną współpracę przy organizacji różnych wydarzeń – pogratulował licznych inicjatyw sprzyjających rozwojowi miasta Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

(RED)

 jubileusz biblioteki szczawno

Burmistrz Marek Fedoruk podziękował za pracę obecnym i byłym pracownikom szczawieńskiej biblioteki.

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej