Tygodnik DB2010

Rozbudowują lotnisko

Widać go z daleka. Jest duży, intensywnie czerwony, przyciąga wzrok nie tylko kierowców i pieszych, ale, co najważniejsze, pilotów korzystających z lotniska w Świebodzicach. To hangar szybowcowy, który stanął na terenie obiektu przy ul. Olszańskiej.

 

hangar swiebodzice

 

 

 

 

 

 

Hangar na świebodzickim lotnisku to konstrukcja ze stali ocynkowanej, oparta na kratownicy i pokryta plandeką. Ma 12 metrów szerokości, 30 m długości i 5 m wysokości użytkowej. W jego wnętrzu może być przechowywane maksymalnie 5 szybowców. Koszt inwestycji to nieco ponad 72 tys. zł.

W hangarze garażowane i serwisowane będą, wchodzące w skład floty Stowarzyszenia Towarzystwo Lotnicze, szybowce drewniane, które z uwagi na swoją konstrukcję nie powinny być przechowywane pod gołym niebem. To dobra wiadomość, zwłaszcza, że w tym roku Towarzystwo Lotnicze zorganizowało trzecią edycję kursu szybowcowego dla młodzieży z terenu gminy Świebodzice, która intensywnie korzysta ze sprzętu lotniczego.

– Szkolenia – poza szybowcowymi, również spadochronowe – to niejedyne działania realizowane na lotnisku. W sierpniu zawitają do nas lotnicy z grupy rekonstrukcyjnej Retro Sky Team, z kolei w przedostatni weekend wakacji (23-24.08), zapraszamy na „Odlotowy Piknik Lotniczy”, organizowany z inicjatywy burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza i Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach – mówi Tomasz Merchut, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej