Tygodnik DB2010

Skutecznie szkolą kierowców

Pierwszym krokiem na drodze do uzyskania prawa jazdy jest odbycie szkolenia w wybranym przez siebie ośrodku szkolenia kierowców. – Nie powinien to być jednak wybór przypadkowy. Decydując się na daną szkołę nauki jazdy, warto sprawdzić kwalifikacje, a przede wszystkim skuteczność w przygotowaniu do egzaminu – radzą pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

 

Na podstawie wyników egzaminów teoretycznych i praktycznych, jak co roku, sporządzony został ranking ośrodków szkolenia kierowców w Wałbrzychu, odzwierciedlający zdawalność wśród osób egzaminowanych.

– Ranking uwzględnia nie tylko wyniki osób zdających w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, ale także w ośrodkach w cały kraju – wyjaśniają przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

Osoby opracowujące ranking zwracają uwagę, że do szkół nauki jazdy, które w każdym roku zajmują czołowe miejsca, dołączają kolejne ośrodki.

– Taka konkurencja wymusza na ośrodkach szkolenia kierowców podnoszenie jakości świadczonych usług – podkreślają urzędnicy.

W ubiegłym tygodniu, w sali Witrażowej ratusza w Wałbrzychu podsumowane zostały wyniki wałbrzyskich szkół jazdy za 2017 rok. W przeciwieństwie do lat poprzednich, ranking nie odzwierciedla liczby przeszkolonych kierowców.

– W poprzednich latach był podział pod względem liczby egzaminowanych kursantów. Bo jak porównać wyniki szkoły jazdy, która szkoli rocznie 20 przyszłych kierowców ze szkołą, która przygotowuje około 200 osób do egzaminu na prawo jazdy – zastanawia się jeden z instruktorów uczestniczących w podsumowaniu.

Wyniki zdawalności egzaminów:

w kategoriach – AM, A1, A2, A przedstawiają się następująco: Torus A. Biel, B. Czajka-Uszczyńska – 57,5%, OSK Ireneusz Niedziela – 53,84% i OSK Jocker Bogusław Starybrat – 53,76%;

w kategoriach C, CE – OSK Łukasz Sztymala – 77,65%, OSK Grzegorz Drzewiecki – 67,58%, OSK Leszek Faryna – 63,44% i „TORUS” A. Biel, B. Czajka-Uszczyńska – 60,62%;

w kategorii D – OSK Grzegorz Drzewiecki – 69,44% i Torus A. Biel, B. Czajka-Uszczyńska – 61,54%;

w kategoriach B, B1 i BE – OSK Auto Stop Piotr Stokłosa – 58,6%, OSK Sokół A. Sokół-Horeglad – 57,63%, OSK Kam-An Patryk Antkowiak – 54,72%, OSK Leszek Faryna – 52,81%, OSK Carrus M. Pietruszkiewicz – 49,23%, OSK Łukasz Sztymala – 47,72%, OSK Akademia Jazdy Paweł Grabiński – 37,93%, OSK K-T-M Katarzyna Prokop – 37,5%, OSK Grzegorz Drzewiecki – 35,1%, Torus A. Biel, B. Czajka-Uszczyńska – 32,61%, OSK Jocker Bogusław Starybrat – 28%, OSK Prolog Paweł Kmita – 27,35%, OSK Moto Szkoła Tomasz Zając – 27,27%, OSK Scorpius Artur Solecki – 24,78%, OSK Ireneusz Niedziela – 20,2% i OSK Schoolworld J. Szymańczak – 19,57%.

(RED)

 Szkola jazdy sztymala

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej